کد خبر: ۴۶۰۵۰
تعداد بازدید: ۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
استاندار زنجان گفت: برای همه روستاهای زنجان منظومه روستایی دهستان، سند اشتغال و سند توسعه اقتصادی روستایی تدوین و ارائه شده است.
به گزارش تجارت امروز؛ فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و توسعه صادرات استان زنجان، با تبریک روز ملی روستاها و عشایر، اظهار کرد: این قشر غیور و سلحشور کشور همواره یار و مددکار کشور اسلامی ما بوده‌اند و امروز هم نقش خود را به طور شایسته در عرصه تولید ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به هدف گذاری ۲۲۰ میلیون دلاری تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای استان زنجان در سال 99، تصریح کرد: برای ۶ ماه نخست امسال در استان 100 میلیون دلار از تعهد صادرات را محقق  کردیم.
استاندار زنجان با اشاره به ارزش صادرات زنجان، خاطرنشان کرد: ارزش یک تن صادرات زنجان یک هزار و 705 دلار است که 75 درصد از آن مربوط به شمش روی است و به هیچ عنوان خام فروشی نداریم.
وی با اشاره به قیمت هر تن واردات استان، اظهار داشت: قیمت هر تن واردات ما 800 دلار است که همه آن مواد اولیه است.
استاندار زنجان با اشاره به فعالیت چشمگیر ایستگاه بناب، یادآور شد: از 40 کشور مقصد صادرات استان زنجان، با 13 کشور در یک سال و نیم اخیر گشایش ها انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

وی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان ما بویژه در سرب و روی موادی وارد می‌کردند بدون اختصاص ارز با ایجاد ارزش افزوده دوباره آن را صادر می‌کردند که در واقع نوعی دور زدن تحریم‌ها محسوب می‌شد که در سال 98 بانک مرکزی دستوری صادر کرد که باید به کل ارزش افزوده تعهد ارزی داده می‌شد که امری امکان ناپذیر بود و با پیگیری های ما با دستور کتبی سران کشور این موضوع در حال حل شدن است.
حقیقی در ادامه با اشاره به روند 9 ساله بازگشت تسهیلات روستایی پرداختی که در استان با موفقیت انجام شده، بیان کرد: اگر این تسهیلات دوباره به افراد جدید در روستاها ارایه شود گشایش خوبی در روستاها ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به شهرستان خدابنده که الگوی روستا و شهری ابتدای انقلاب را حفظ کرده است، تصریح کرد: بالای 60 درصد جمعیت این شهرستان در روستاها سکونت دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری