کد خبر: ۴۶۰۵۶
تعداد بازدید: ۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
رییس جمهوری با اشاره به درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ، گفت: هیچ مسأله‌ای از طریق آتش، جنگ و خون حل نمی‌شود و در گفت‌وگو با مقامات جمهوری ارمنستان و آذربایجان بر امنیت ایران تاکید کردم،

به گزارش تجارت امروز ، حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به واقعه عاشورا، گفت: واقعه کربلا به ما نشان داد که در کنار شهادت پیام آن فداکاری می‌تواند برای همیشه جاودانه شود. وقتی چهل روز حادثه کربلا را بررسی می‌کنیم همه آنانی که اباعبدالله (ع) و یارانش را به شهادت رساندند با لحن افتخار و غرور سخن می‌گفتند گویی یک کار بزرگ و مهم و درستی انجام داده اند.

رییس جمهوری ادامه داد: روز عاشورا با فریاد فرمانده نفاق آغاز شد که سربازان خود را به عنوان سربازان خدا نام می‌برد و برای کشتن عزیزترین انسان‌ها در روی زمین فرمان می‌داد و وقتی هم امام حسین (ع) را به شهادت رساندند و قاتلان به کوفه رسیدند. شعارشان این بود به ما جایزه بزرگ دهید او را کشتیم. اما خیلی طول نکشید که با بیان حضرت زینب کبری (س)، ام کلثوم، فاطمه بنت حسین، امام سجاد (ع) دیدیم که لحن‌ها و افکار عمومی عوض شد.

بیشتر بخوانید : 

 

روحانی تصریح کرد: یک حکومت و حاکم مستبدی که آن روز بر مردم مسلط بود، شرایط را نه در کوفه و حجاز حتی در مرکز خلافت آن زمان یعنی شام کاملا عوض کردند. حضرت زینب کبری (س) در کاخ یزید خطاب به او فرمودند که این از عدل توست که زن و بچه و کنیزگان خود را پشت پرده بردی و دختران پیامبر را به عنوان اسیر روبروی مردم قرار دادی؟ این سخن ایشان مجلس را تکان داد. امام سجاد (ع) جمعیت عظیم شام را با خطبه‌ای که ایراد کرد تکان داد و آنان ناچار شدند به موذن بگویند اذان بگوید و وقتی موذن به نام پیامبر (ص) رسید، اما سجاد (ع) گفتند که صبر کن و به یزید یادآور شدند که این نام مقدس جد من است یا تو؟

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری