کد خبر: ۴۶۰۶۵
تعداد بازدید: ۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ترامپ نتوانست برخلاف وعده ای که هنگام خروج از برجام داد، ایران را پای میز مذاکره بکشاند، بنابراین برای کاهش فشار منتقدان ، تحریم‌های بانکی را مجددا اعلام کرده است.
به گزارش تجارت امروز؛  اعلام تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه 18 بانک ایرانی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. تحریم های اخیر آمریکا بیش از آنکه به علت نیاز به تحریم ایران باشد، نیاز ترامپ برای تأمین خوراک تبلیغاتی انتخابات ماه نوامبر در این کشور است.
موضوع ایران یکی از جدی ترین موضوعات مطرح شده در این مناظره بود و منتقدان به شدت ترامپ را تحت فشار قرار دادند چرا که تحریم ها علیه ایران نتوانست جمهوری اسلامی را به زانو درآورد.
رئیس جمهور فعلی آمریکا نیز برای اینکه برای کاهش فشار از سوی منتقدان داخلی، کار ویژه ای صورت دهد، بار دیگر تحریم های گذشته را جهت بُرد رسانه ای و استفاده تبلیغاتی مورد بهره برداری قرار داد.

بیشتر بخوانید:


این در حالی است که بعد از خروج آمریکا از برجام تمام تحریم های تعلیقی برگردانده شد و تحریم های بانکی امروز که بانک تخصصی هستند نیز مجددا اعمال شد لذا اعلام مجدد این تحریم ها هیچ نتیجه عملی جدیدی برای آنها نخواهد داشت مگر اینکه مجازات شرکت های اروپایی در صورت نقض تحریم ها را در پی داشته باشد.
 احتمال بروز شوک در بازار کشور وجود دارد. در بازه زمانی کوتاه مدت اتفاقاتی رخ می دهد اما از آنجایی که اقدام جدیدی رخ نداده در دراز مدت اتفاق خاصی نخواهد افتاد و صرفا فشار رسانه ای است.
 ترامپ برخلاف وعده خود هنگام خروج از برجام مبنی بر کشاندن ایران پای میز مذاکره و از آنجایی که رئیس جمهور آمریکا نتوانست این وعده خود را عملی کند مورد هجمه منتقدان قرار گرفته است از این رو برای اینکه بتواند طی روزهای آتی به نتایج دلخواه خود برسد، تحریم های گذشته را مجدد اعلام کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری