کد خبر: ۴۶۰۶۸
تعداد بازدید: ۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آماده بودن طرح اصلاح ساختار بودجه برای ارائه به صحن گفت: بیشترین جهت‌گیری در رابطه با بودجه عملیاتی، شفاف‌سازی بودجه و تجمیع بسیاری از مجموعه‌هایی که ردیف‌های مستقیمی دارند تا این مجموعه‌ها زیر نظر دستگاه‌های خود قرار بگیرند.
به گزارش تجارت امروز؛ جبار کوچکی‌نژاد امروز با اشاره به اهمیت اصلاح ساختار بودجه اظهار کرد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های کلی ابلاغیه در خصوص اصلاح بودجه، متأسفانه دولت تا کنون اقدامی انجام نداده‌ لذا کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی ارائه طرحی به نام اصلاح ساختار بودجه را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با تأکید بر آماده بودن طرح اصلاح ساختار بودجه برای ارائه به صحن مجلس گفت: موضوعات مربوط به اصلاحات بودجه در رابطه با بودجه‌ریزی، تغییر بسیاری از شاکله‌های بودجه‌ریزی، بودجه‌ریزی عملیاتی، نظارت بر بودجه شرکت‌ها، دستگاه‌های عمومی و غیردولتی و  تجمیع بسیاری از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی زیرمجموعه دستگاه‌ها است.
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی اصلاح ساختار بودجه را یکی از مباحث مهم و ساختاری اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در طرح اصلاح قانون بودجه  در قالب ۱۴ تا ۱۵ بند دولت موظف می‌شود تا در ارائه بودجه سال  ۱۴۰۰ آن‌ها را لحاظ کند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود با رفع اشکالات باقیمانده در این طرح و رأی در صحن مجلس  به  بودجه ۱۴۰۰ برسد،  تصریح کرد: بیشترین جهت‌گیری در رابطه با بودجه عملیاتی، شفاف‌سازی بودجه و تجمیع بسیاری از مجموعه‌هایی که ردیف‌های مستقیمی دارند تا این مجموعه‌ها زیر نظر دستگاه‌های خود قرار بگیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری