کد خبر: ۴۶۰۸۵
تعداد بازدید: ۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار، از رکورد بالای اخیرش عقب نشینی کرد.

به گزارش تجارت امروز : بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 1928 دلار و شش سنت رسید.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش، به 1934 دلار و 10 سنت رسید.
مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس درباره معاملات روز جاری گفت: شاخص دلار اندکی بهبود یافته و قیمت طلا را تحت فشار کاهشی قرار داده است اما روند فنی طلا در کوتاه مدت مثبت شده و بزودی ممکن است مقاومت در سطح 1942 دلار را امتحان کند.
پس از این که مذاکرات در خصوص بسته کمک مالی آمریکا با مخالفتهایی روبرو شد و ارزش یوان با اقدام جدید بانک مرکزی چین برای مقابله با ارزشمندتر شدن این ارز نزول کرد، شاخص دلار در برابر رقیبانش 0.1 درصد رشد کرد.

بیشتر بخوانید : 


دولت ترامپ روز یکشنبه از کنگره خواست نسخه اولیه لایحه کمک مالی کرونایی را با استفاده از منابع بجا مانده از برنامه وام شرکتهای کوچک تصویب کند.
بر اساس گزارش رویترز، بسته اقتصادی 1.8 تریلیون دلاری پیشنهادی دولت باعث انتقاد دموکراتها و جمهوریخواهان کنگره شد با این حال به نظر می رسد سرمایه گذاران خوش بین هستند که این هزینه در مقطعی انجام خواهد شد.
اقدامات محرک مالی جدید به نفع طلا بود و این فلز را به عنوان پناهگاه امن دارایی در برابر تورم، با افزایش تقاضا روبرو می کرد. بهای این فلز ارزشمند تحت تاثیر اقدامات محرک مالی کم سابقه بانکهای مرکزی و دولتهای جهان که با هدف مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا به اجرا درآمده، از ابتدای سال 2020 تاکنون 27 درصد رشد کرده است.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 1.1 درصد صعود کرد و به 25 دلار و 39 سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش، 884 دلار و 36 سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، به 2450 دلار و 30 سنت رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری