کد خبر: ۴۶۱۲۹
تعداد بازدید: ۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
رئیس قوه قضاییه بیان‌کرد: قانون‌مداری نکته محوری برای نیروی انتظامی ما است.

به گزارش تجارت امروز ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا افزود: روحیه انقلابی یعنی روحیه‌ای که هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد امنیت و اجرای عدالت به رسمیت نشناسد و همه موانع را رفع شدنی بداند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی ما باید نیرویی مهربان، با تدبیر و مقتدر جلوه کند، تصریح‌کرد: اولین مولفه نیروی مقتدر دین مداری و ایمان به خداست؛ مردم‌داری و مردم باوری از مولفه‌های مهم اقتدار است، امروز پلیس‌ها در بسیاری از نقاط دنیا مورد نفرت مردم هستند، در آمریکا پلیس منفور است.

بیشتر بخوانید : 

 

به گفته این مقام مسئول بین قدرتمند و مقتدر بودن و خشونت نشان دادن تفاوت وجود دارد؛ خشونت بر مردمی که در امریکا و اروپا به دنبال عدالت خواهی هستند و صدای آنها را خفه کردن، قدرتمندی و اقتدار نیست؛ قانون‌مداری نکته محوری برای نیروی انتظامی ما است.

رئیسی در پایان خاطرنشان‌کرد: امروز برای همه مسئولان، مرزبانان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ضرورت دارد با چشم باز نفوذ و ناهنجاری و قانون شکنی‌ها را رصد کنند و در مقابل قانون شکنان بایستند؛ امنیت اقتصادی، خصوصی و اجتماعی بسیار مهم و محوری است؛ همکاران ما در سراسر کشور حامی نیروهای در میدان و نیروی انتظامی هستند؛ اجراییات به موقع، آگاهانه و با مهارت به اجرای عدالت کمک می‌کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری