کد خبر: ۴۶۱۳۱
تعداد بازدید: ۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
فاصله زیاد بین خط فقر و حقوق و دستمزد به ناامیدی بیشتر مردم از مسئولین و تاثیر گذاری آنها برای بهبود روند دامن زده است.با آنکه خود دولت مسئول گرانی هاست اما همه ی مردم و بازنشستگان که پدران و مادران ایران زمین به شمار می روند از دولت و از مجموعه نظام انتظار ایجاد یک حرکت انقلابی و جهادی در رابطه با شکستن تمام قیمت ‌ها را دارند. کاهش تورم اولین مطالبه مردم و بازنشستگانی است که بعد از یک عمر کار کردن به دنبال آسودگی خاطر هستند، نه سختی کشیدن از رنج تورمی که آنها را خجالت زده فرزندان و نوادگانشان می کند.

به گزارش تجارت امروز ؛ دیگر نمی توان از وضعیت اقتصادی گله کرد چرا که تورم نای و نفسی برای مردم نگذاشته که از اقتصاد و وضعیت بد آن گلایه کنند! به این دلیل که امروز همه ی ما در مساله فشارهای تورمی با هم همدرد هستیم. رسیدن خط فقر به 10 میلیون تومان و حقوق های 3 تا 4 میلیون تومانی که بعضا همین میزان حقوق را هم دریافت نمی کنند نشان می دهد وضعیت و بنیه اقتصادی مردم در چه حالی است و چرا نایی برای شکایت باقی نمانده است.

 

فاصله زیاد بین خط فقر و حقوق و دستمزد به ناامیدی بیشتر مردم از مسئولین و تاثیر گذاری آنها برای بهبود روند دامن زده است. با آنکه خود دولت مسئول گرانی هاست اما همه ی مردم و بازنشستگان که پدران و مادران ایران زمین به شمار می روند از دولت و از مجموعه نظام انتظار ایجاد یک حرکت انقلابی و جهادی در رابطه با شکستن تمام قیمت ‌ها را دارند، کاهش تورم اولین مطالبه مردم و بازنشستگانی است که بعد از یک عمر کار کردن به دنبال آسودگی خاطر هستند، نه سختی کشیدن از رنج تورمی که آنها را خجالت زده فرزندان و نوادگانشان می کند.

 

مساله تورم به قدری مهم است و تاثیر آن براقتصاد و معیشت مردم آنقدر خطرناک و تبعات منفی به دنبال دارد که مقام معظم رهبری چندین بار دولت را به این موضوع مهم گوشزد کرده و تذکر داده اند که باید با ابزارهای مناسب مانع افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی شد.

بیشتر بخوانید : 

 

تورمی که این روزها بر زندگی همه ی اقشار جامعه و سالمندان تاثیر گذاشته را نمی توان صد درصد به تحریم ها نسبت داد، تحریم ها سهم کوچکی در افزایش هزینه های اقتصادی به جا می گذارد اما مساله مهم این است که گرانی ها از درون ایجاد شده است، گرانی ها عامل داخلی و مدیریتی دارد، گرانی ها هدف دار دنبال می شود، در حالی که صدای معترضین به تورم، صدای ضد انقلاب نیست.

 

مردم انقلاب را با خون فرزندان خود چهل سال حفاظت کرده اند، انقلاب و نظام مفت به دست نیامده که با سیاستهای غلط و بی تدبیری ها از دست برود. حق مردم است که به گرانی ها و سوء مدیریت ها معترض باشند. بی شک یکی از اصلی ترین وظایف دولت صیانت از اقتصاد و معیشت و مسکن ونیازهای اساسی مردم چون ازدواج و خانه دار شدن و درمان است. متاسفانه نه تنها دولت به تحقق این موضوعات مهم بهایی نمی دهد بلکه بارها و بارها دیده شده حتی بعد از تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مدیریت درونی اقتصاد و جلوگیری از افزایش تورم با سیاست های غلط دولت به یک باره قیمت ارز و طلا در بازار چند برابر می شود، افزایشی که قاتل نان مردم به شمار می رود.

 

شکی دراین موضوع وجود ندارد که آنچه برخی از مدیران دولتی انجام می دهند خیانت به کشور است و مردم و نظام باید جلوی خائنینی که به اقتصاد و به سفره و معیشت مردم خیانت می کنند را بگیرند و با آنها با جدیت مقابله کنند.

 

متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور در شرایط و دست اندازهای خطرناکی قرار گرفته، ما در دوره ای به سر می بریم که وضعیت خطیری را تجربه می کنیم، وضعیتی که دشمنان داخلی و خارجی به فکر ضربه زدن به اقتصاد و عاصی کردن مردم هستند، مدیرانی که با سیاست های غلط اقتصادی خود به دنبال ایجاد انحراف و اغتشاش در جامعه هستند. کسانی که با سوء استفاده از جایگاه خود وضعیت امنیت اقتصادی و اجتماعی را به چالش می کشند.

 

دولت آقای روحانی باید برای حل این وضعیت چاره ای بیاندیشد، چرا که در هیچ کجای دنیا ارزش پول ملی ساعتی کاهش نمی یابد و مردم بخصوص سالمندان و بازنشستگان غم نان و درمان را یک جا تحمل نمی کنند! ضعف مدیریتی کشور است که صنعت ما را چندین مرحله از کره جنوبی عقب تر نگاه داشته در حالی که توسعه صنعتی ایران و کره جنوبی در یک زمان کلید زده شد، لذا دولت نمی تواند همه ی مسائل را به گردن تحریم ها یا آمریکا بیاندازد، مردم به خوبی شاهد بی عملی و عقب نشینی دولت و رها کردن اقتصاد توسط دولت هستند، اگر دولت واقعا مردمی است، اگر عنوان تدبیر و امید را روی خود گذاشته باید هر چه زودتر نسبت به اقدامات غلط اقتصادی خود اصلاحات جدی را صورت دهد، در غیر این صورت کارنامه ای که از این دولت به جا می ماند صفر و مردم هیچ گاه به کسانی که دراین دولت اقتصاد را به چنین روزی نشاندند اعتماد نخواهند کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری