کد خبر: ۴۶۱۷۲
تعداد بازدید: ۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
رئیس جمهور گفت: توصیه‌های مقام معظم رهبری در جلسه ستاد ملی کرونا که در حضور ایشان برگزار شد، به جدیت پیگیری می‌کنیم.

به گزارش تجارت امروز :  آقای روحانی در ادامه جلسه هیات دولت، افزود: مقام معظم رهبری در این جلسه نکات بسیار مهمی را برای تکمیل و تصحیح فرآیندی که ستاد ملی کرونا در حال طی کردن آن است، فرمودند؛ " کار بزرگی در این هشت ماه صورت گرفته و کار عظیم و بزرگی هم پیش رو داریم این کار بزرگ و سنگینی که بر دوش کادر عزیز درمان ما هست و در این مدت فداکاری کردند با تمام توانشان با همه دانش و تجربه شان به صحنه آمدند و موجب حفظ جان ده‌ها هزار جمعیت در میان جامعه ما شدند، از آن‌ها سپاسگزاریم.
رئیس جمهور گفت: از همه آن‌هایی که تاکنون تلاش کردند برای این که بتوانیم راحت ترو سریعتر از این بحران سخت عبور کنیم تا جامعه به یک شرایط عادی و معمولی برای هرگونه فعالیت برسد، تشکر می‌کنیم.
آقای روحانی افزود: مقام معظم رهبری دستور دادند که قرارگاهی تشکیل شود که این قرارگاه همه مصوبات را به دقت دنبال کند، نقصی که در این جا بود این که ستاد مقابله با کرونا مصوبات زیادی را می‌گذراند این مصوبات را ابلاغ می‌کرد برخی به دقت اجرا نمی‌شد و برخی هم خیلی کم و جزئی اجرا نمی‌شد، بنابراین باید یک قرارگاهی موظف می‌شد به عنوان نگهبان و ناظر تا همه مصوبات به صورت کامل و اجرایی عملیاتی شود تا کار ستاد که برای حفظ سلامت جامعه است مفید باشد و ستاد ملی کرونا زبان واحد داشته باشد.
رئیس جمهور گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برای جلوگیری از سردرگمی مردم در نقاط مختلف کشور درباره کرونا یک سخنگو برای ستاد انتخاب کردیم تا مصوبات و برنامه‌های ستاد را به صورت واحد تشریح و توضیح دهد و سخن او به عنوان مرجع خواهد بود.

بیشتر بخوانید : 


آقای روحانی افزود: در این هفته تاکید کردیم کارانه کادر درمان به صورت کامل پرداخت شود و سازمان برنامه و بودجه براساس این دستور اقدام کرد. ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی و معوقات کادر درمان پرداخت کردیم که کار بسیار بزرگی بود، نیازمند‌هایی وزارت بهداشت و درمان برای سلامت مردم به ویژه در بخش کرونا و همچنین افرادی که به خاطر از دست دادن مشاغل خود نیازمند بیمه بیکاری می‌شوند و شرکت‌های دانش بنیان که پشتیبان برای تامین نیاز‌ها هستند، ان شا الله جزو برنامه‌های آینده حمایتی ما خواهند بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری