کد خبر: ۴۶۱۸۰
تعداد بازدید: ۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
امام جمعه شهرستان بیجار گفت: وحدت میان شیعه و سنی در جمهوری اسلامی الگویی برای جهان اسلام شده است.
به گزارش تجارت امروز؛ حجت‌الاسلام علی مرادی  ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: طبق دستور اسلام و به برکت انقلاب اسلامی و درایت حضرت امام(ره) وحدت به عنوان یک موضوع استراتژیک و یک اصل تلقی می‌شود.
وی با بیان اینکه امروزه هر کس دلش برای اسلام و دین می‌سوزد باید پایبند به وحدت اسلامی باشد، گفت: به تعبیر قرآن اگر امت اسلامی اقتدار، عزت، صلابت و قدرت در عرصه جهانی می‌خواهند باید دارای وحدت کلمه باشند.
امام جمعه شهرستان بیجار با یادآوری اینکه پیامبر بزگ اسلام(ص)، برای ایجاد اخوت و برادری مسلمانان تلاش می‌کرد، تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی هیمنه و ابهت پوشالی دشمنان نظام و آمریکا را در هم می‌کوبد اما در صورت هرگونه اختلاف میان مسلمانان پرچم عزت آسیب می‌بیند.
وی تاکید کرد: باید همه مسلمانان توجه و هوشیار باشند که شیطان با همه توانش در تلاش برای ایجاد اختلاف و گسستگی میان شیعه و سنی است چراکه آنان چشم دیدن این وحدت و آرامش ملت ایران را ندارند.
 
بیشتر بخوانید:

انتقاد تند روزنامه های تندرو از سخنان روحانی

صلح حسنی از منظر روحانی

روحانی: از یکشنبه می‌توانیم اسلحه بخریم و بفروشیم


مرادی خاطرنشا نکرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند، هرشیعه‌ای که برعلیه مقدسات اهل‌سنت توهین کند، قطعاً مزدور و هرسنی که برعلیه شیعه موضع‌گیری کند، قطعه سنی نیست بلکه سنی آمریکایی است.
وی با بیان اینکه وحدت میان شیعه و سنی در جمهوری اسلامی الگویی برای جهان اسلام شده است، هشدار داد: استکبار جهانی و نظام سلطه هیچ‌گاه اتحاد و صلابت کنونی جهان اسلامی را نمی‌خواهد و تنها راه آسیب به اقتدار نظام اسلامی را در برهم زدن وحدت میان مسلمانان می‌دانند.
امام جمعه شهرستان بیجار با ذکر اینکه وحدت جزء ضروریات شعور سیاسی است، یادآور شد: هرکس دلش با اسلام، دین و قرآن است باید امروزه به دستورات قرآن و سیاست‌ها نظام و فرامین مقام معظم رهبری پایبند باشد.     

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری