کد خبر: ۴۶۲۰۵
تعداد بازدید: ۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
نقطه کانونی قسمتی از خانه است که افراد وقتی وارد فضا می شوند، اولین جا توجه شان به آن نقطه جلب می شود.نقطه کانونی که در نظر می گیرید باید به گونه ای باشد که جلب توجه کرده و جذابیت بصری داشته باشد تا تمام توجه ها را به خود جلب کند.

به گزارش تجارت امروز؛ معمولا افرادی که قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارند، زمان زیادی را صرف این کار می کنند و معتقد هستند که طراحی دکوراسیون کار سخت و پیچیده ای است. در حالی که با دانستن چند نکته ساده می توانید بهترین و شیک ترین منزل را طراحی کنید. در ادامه این مطلب می خواهیم نکات ساده اما مهمی که در جذاب کردن دکوراسیون و چیدمان منزل شما بسیار اهمیت دارد را توضیح دهیم:

برای فضای خود یک نقطه کانونی در نظر بگیرید

برای آن که یک ترکیب بندی صحیح و زیبا برای وسایل سالن پذیرایی، اتاق خواب یا هر فضای دیگر ایجاد کنید، یکی از ساده ترین راه ها ایجاد یک نقطه کانونی است. نقطه کانونی قسمتی از خانه است که افراد وقتی وارد فضا می شوند، اولین جا توجه شان به آن نقطه جلب می شود.نقطه کانونی که در نظر می گیرید باید به گونه ای باشد که جلب توجه کرده و جذابیت بصری داشته باشد تا تمام توجه ها را به خود جلب کند.

نقطه کانونی معمولا یک پنجره با منظره جذاب و ظاهر و جا نمایی درست است یا حتی شومینه ای که در گوشه از سالن در یک فرورفتگی قرار دارد. اگر هیچ کدام از این دو عنصر در مکان مورد نظر شما وجود ندارد، می توانید یک تابلو نقاشی زیبا یا اثر هنری جذاب و یا حتی یک مبل بزرگ را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید.

پس از آن که نقطه کانونی را تعیین کردید باید سایر وسایل را به نحوی بچینید که به برجسته تر به نظر رسیدن این نقطه کمک کند و با دادن سر نخ هایی به بیننده، نگاه او را به سمت نقطه کانونی هدایت کنید. به عنوان مثال بهتر است مبلمان را طوری قرار دهید که رو به این نقطه باشد.

از دیوارها دوری کنید

از متداول ترین شیوه های چیدمان مبلمان، قرار دادن آن ها به صورت خطی در کنار دیوار است. افرادی که این شیوه چیدمان را انتخاب می کنند، می خواهند فضای آن ها بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد. اما با این شکل از دکوراسیون تنها اتفاقی که رخ می دهد این است که یک گودال بزرگ و یک فضای بی روح و مرده در وسط اتاق به وجود می آید که خشک و انعطاف ناپذیر بوده و حس سردی را به کسانی که در این فضا حضور دارند القا می کند. به همین دلیل توصیه می شود که هنگام چیدمان وسایل، آن ها را با فاصله از دیوار قرار دهید. همچنین پیشنهاد می شود که تا آن جا که امکان دارد مبلمان و سایر وسایل را نزدیک به هم بچینید تا محیطی گرم و صمیمی شکل گیرید. این شیوه از چیدمان کمک می کند ارتباط بهتری بین افراد ایجاد شود.

به رفت و آمد افراد توجه کنید

مسئله دیگری که در هنگام چیدمان وسایل باید به آن توجه کنید، رفت و آمد افراد در فضا است. چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد که مزاحم ورود و خروج و رفت و آمد افراد نشود و فضای کافی برای حرکت آزادانه افراد در اتاق را به وجود آورد.

اهمیت نورپردازی را نادیده نگیرید

نورپردازی مناسب پارامتر دیگری است که در زیبایی دکوراسیون هر فضایی نقض کلیدی و مهمی دارد. برای آن که فضای دلبازتری داشته باشید بهره گیری از نور طبیعی بسیار حائز اهمیت است. خانه ای با پنجره های بزرگ و رو به نور بزرگ تر از آن چه که هست به نظر می رسد. اما اگر موقعیت خانه شما به گونه ای است که نمی توانید از نور طبیعی به اندازه کافی بهرمند شوید، نورپردازی مصنوعی با استفاده از لوسترها، چراغ های فانتزی و آباژورها می تواند این کمبود را جبران کند. برای آن که توجه افراد را به بخش خاصی از خانه تان جلب کنید، می توانید به کمک نور چراغ ها آن بخش را روشن تر کرده و بر جذابیت دکوراسیون منزل خود بیفزایید.

نکته دیگری که در زیبایی هر قسمت از خانه بسیار تاثیرگذار است، انتخاب پرده مناسب برای آن فضا است. شما باید هنگام خرید پرده بیش از هر چیزی به سبک دکوراسیون منزل تان توجه کنید. اگر از سبک کلاسیک در طراحی داخلی منزل خود استفاده کرده اید بهتر است از پرده های متناسب با این سبک مانند پرده های توری و حریر یا پرده های مخمل استفاده کنید. در مقابل اگر هخانه با دگوراسیون مدرن دارید، خرید پرده شید، زبرا و سایر گونه های مدرن پرده می تواند گزینه بهتری برای خانه شما باشد.

گیاهان را به فضای زندگی خود اضافه کنیداستفاده از گل ها و گیاهان زینتی و آپارتمانی تکنیک دیگری است که برای داشتن خانه ای با یک دکوراسیون زیبا به کار می رود. استفاده از گیاهان مختلف در گوشه و کنار خانه موجب ایجاد سرزندگی در فضا شده و حس طراوت و شادابی را به ساکنین خانه منتقل می کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری