کد خبر: ۴۶۲۲۴
تعداد بازدید: ۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات کوبایی به شکل ویدئو کنفرانسی با آقای میگل دیاز کانل رییس جمهور کوبا  نیز گفت وگو و تبادل نظر کرد. 

به گزارش تجارت امروز؛ رئیس جمهور کوبادر گفت وگو با ظریف بر مواضع کشورش در ضدیت با تحریم ها و اقدامات آمریکا علیه ملت ایران و همچنین حق ایران در بهره‌برداری از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تأکید کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات کوبایی به شکل ویدئو کنفرانسی با آقای میگل دیاز کانل رییس جمهور کوبا  نیز گفت وگو و تبادل نظر کرد. 

دکتر ظریف نیز از با تشکر از حمایت کوبا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دعوت  دکتر روحانی رئیس‌جمهور کشورمان از ایشان برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران را تجدید کرد. 

در این گفت وگوی ویدئو کنفرانسی همچنین  روابط خوب سیاسی میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت و به ظرفیت های موجود برای گسترش روابط و همکاری های اقتصادی دو کشور ایران و کوبا اشاره شد و دو طرف آمادگی خود را برای همکاری در زمینه تولید واکسن و از جمله واکسن ویروس کرونا اعلام کردند. 

موضوع انرژی و همکاریهای نفتی میان دو کشور نیز از دیگر موضوعات مورد مذاکره دکتر ظریف با رییس جمهور کوبا میگل دیاز کانل بود.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری