کد خبر: ۴۶۲۲۷
تعداد بازدید: ۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
نائب رئیس فراکسیون محرومیت‌زدایی و گروه‌های جهادی با انتقاد نسبت به بلاتکلیفی مدیریت روستاها در کشور گفت: پیشنهاد تشکیل وزارت جهاد و امور روستایی در مجلس مطرح‌شده تا این وضعیت ساماندهی پیدا کند.
به گزارش تجارت امروز؛ سید محمد پاکمهر طی دیدار با مجموعه فعالان قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی با تقدیر از خدمات و فعالیت‌های جهادی این مجموعه در شهرستان‌های استان اظهار کرد: خدمت‌دهی جهادی این مجموعه به دهستان‌های هدف، باعث صرفه‌جویی در منابع و تسریع در اجرا پروژه‌های این مناطق شده است.
نایب‌رییس فراکسیون محرومیت‌زدایی و گروه‌های جهادی مجلس تصریح کرد: مشکلات زیرساختی در روستاها هر چه سریع‌تر با همکاری این مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید حل شود تا طعم خدمات نظام به تمام نقاط استان چشانده شود.
رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به زمان ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی دولت، تلاش می‌کنیم تا بودجه مربوط به خدمت‌رسانی جهادی و سازندگی بسیج را همراه با قرارگاه‌های پیشرفت و آبادانی نسبت به سال جاری افزایش دهیم.

بیشتر بخوانید:
وی فعالیت قرارگاه‌های سازندگی در کشور را موجب استحکام کشور برابر تحریم‌ها دانست و گفت: ازجمله فعالیت‌های عمرانی در کشور، اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا است که ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه جدید در کشور اجرایی می‌کند.
پاکمهر همچنین گستردگی خدمات در قرارگاه پیشرفت و آبادانی را نشان‌دهنده نگاه جامع این مجموعه به نیازهای روستاهای نقاط هدف دانست و افزود: برگشت به روستاها توسط اهالی این مناطق میسر شده و باید برای ارائه خدمات مطلوب در نقاط روستایی اقدامات جهادی کرد.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم، گرمه و رازوجرگلان با انتقاد نسبت به کم‌توجهی مسئولان به امور روستاها خواستار اولویت‌بندی نیازهای روستاها و هدفمندسازی اقدامات عمرانی در این مناطق نیز شد.
وی از تلاش برای رفع مشکل مدیریت روستاها نیز خبر داد و گفت: در مجلس تلاش می‌کنیم تا وزارتی برای امور جهادی و روستایی در قالب جهاد و امور سازندگی یا جهاد و امور روستایی را ایجاد کنیم تا روستاهای کشور از بلاتکلیفی مدیریت خارج شوند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه، مجید فغانی، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان به ارائه گزارشی از اقدامات سال‌های اخیر پرداخت و هرکدام از مسؤولین کارگروه‌های این مجموعه نیاز علاوه بر ارائه اقدامات، نیازها، خواسته‌های خود در مناطق هدف را بیان کردند.
قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه خراسان شمالی هم‌اکنون در دو دهستان راستقان و حصارچه راز و جرگلان و دهستان شیرین سو در مانه و سملقان و گیفان در بجنورد مشغول به فعالیت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری