کد خبر: ۴۶۲۳۵
تعداد بازدید: ۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
امام جمعه قلعه رئیسی گفت: حکم هایی صادر شود که هم با قاطعیت و بازدارنده باشد و هم سبب پیشگیری از جرم شود.

به گزارش تجارت امروز؛ پس از انتصاب حجت‌الاسلام انصاری پور به عنوان رئیس دادگستری چاروسا با حضور کارکنان دادگستری و اعضای شورای حل اختلاف چاروسا با امام جمعه قلعه رئیسی دیدار کردند.

حجت الاسلام انصاری پور در دیدار عنوان کرد: تلاش دستگاه قضا برای امنیت مردم است و مطمئنا با مخلان نظم و امنیت برخورد می شود و همچنین کسانی که در فضای مجازی در روزهای گذشته با عملکرد خود سبب اختلاف در بین طوایف شدند با جدیت پیگیری و برخورد می شود.

رئیس دادگستری چاروسا یادآور شد: قانون برای همه فصل الخطاب است و کسانی که سبب بی قانونی چه در ادارات و چه در بین مردم باشند برخورد و با حساسیت بیشتری به عملکرد آنها نظارت خواهیم کرد.

حجت الاسلام صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی هم در دیدار با تقدیر از رئیس دادگستری و توجه به اهمیت نماز جمعه و جماعت یادآور شد: یکی از مواردی که رئیس جدید دادگستری توجه دارد موضوع برنامه‌های فرهنگی است که در نماز جمعه و جماعت حضور پیدا کرده و در بین مردم قرار می گیرد که این رفتار می تواند الگویی برای دیگر مدیران باشد.

امام جمعه قلعه رئیسی رعایت انصاف را از وظایف قاضی دانست و اظهار داشت: با توجه به شناخت و عملکردی که از گذشته از شما سراغ داریم ماندگارترین عملکرد را باید در دادگاه چاروسا رقم زنید و برای این مهم نیاز به همکاری همه به خصوص مسوولان و ریش سفیدان و مجموعه دادگستری و شورای حل اختلاف است.

وی با بیان اینکه تلاش کنید در دوران مدیریت رابطه‌ها را از بین ببرید و بگذارید مردم به راحتی بتوانند از حق خود دفاع کنند عنوان کرد: نباید در نگاه مردم خطور شود که چون فلان فرد کسی را در دادگستری دارد پرونده و رای به نفع همان صادر می شود و همچنین نباید برای صدور یک رای مردم به دنبال رابطه باشند چرا که اینها سبب بی عدالتی در پرونده ها می‌شوند و آنچه که ما از شما سراغ داریم قاطعیت است.

صلواتی ضابطین دادگاه را به گزارش‌های با رعایت انصاف دعوت کرد و گفت: گزارش‌های نادرست و بدون انصاف سبب می شود تا مردم از مجموعه ضابطین بدبین شوند.

وی گفت: در این گزارشات باید به حفظ آبروی مردم توجه شود و در این گزارشات تلاش شود با تحقیق و گرفتن اطلاعات به یقین برسید.

وی خواستار صدور حکم هایی شد که سبب بازدارندگی می‌شود و ادامه داد: حکم هایی صادر شود که هم با قاطعیت و بازدارنده باشد و هم سبب پیشگیری از جرم شود، همچنین تلاش شود تا زمینه گناه در جامعه رواج پیدا نکند و آماده هرگونه کمک جهت صلح و سازش در پرونده ها و همچنین کمک و همکاری برای آموزش در روستاها و مساجد برای پیشگیری از وقوع جرم هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چاروسا برخورد با مواد مخدر را یکی از دغدغه های مهم خود دانست و عنوان کرد: خانواده ای که در آن مواد مخدر باشد تمامی خانواده را مورد هجمه قرار می‌دهد و باید در جهت برخورد با مواد مخدر یک اهتمام ویژه باشد تا مواد مخدر در سطح بخش جمع آوری شود.

وی خواستار سامان دادن به کار آژانس‌ها شد و در ادامه از زحمات و تلاش ها رئیس و کارکنان دادگستری چاروسا و شورای حل و اختلاف تقدیر و تشکر کرد.

اما نکته رسانه‌ای شدن این جلسه در پایگاه خبری تجارت امروز عدم توجه مسئولان کشور و لشگری به مقررات کرونایی و عدم تجمع در فضاهای سرپوشیده است. گویی کرونا صرفا برای مردم است و ایشان در مقابل کرونا واکسینه هستند. این همان نکته ای است که مقام معظم رهبری رئیس  مجلس را از آن بر حذر داشتند و به قالیباف انتقاد کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری