کد خبر: ۴۶۲۴۰
تعداد بازدید: ۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به اینکه واردات نهاده‌های دامی بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده است انتظار داریم میزان تامین سویا و ذرت مورد نیاز مرغداران بهتر شود و در نتیجه قیمت مرغ گرم در آینده‌ای نزدیک به کمتر از 20 هزار تومان برسد.

به گزارش تجارت امروز؛ ناصر نجیب‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: در حال حاضر مسئولیت واردات نهاده‌های دامی بر عهده وزارت صمت بوده همچنین مسئول توزیع این نهاده‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه موضوع واردات نهاده‌های دامی یک موضوع تخصصی است، افزود: با توجه به اینکه مسئول واردات این حوزه وزارت صمت است شاهد هستیم گاهی اوقات یک نهاده کم وارد شده و یک نهاده زیاد و همین موضوع باعث ایجاد التهاباتی در بازرار می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: بر اساس جلسه دیروز وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی مقرر شده وظیفه واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شود و همین موضوع می‌تواند مدیریت واردات را تخصصی تر کند.

نجیب زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ تا ۵۰ درصد سویا مورد نیاز مرغداران لرستانی توسط این وزارت خانه تامین می‌شود، افزود: با توجه به این تغیرات انتظار داریم در هفته‌ها و ماه‌های آتی بتوانیم سویا بیشتری برای مرغداران لرستانی تامین کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

وی خاطرشنان کرد: میزان ذرت تامین شده برای مرغداران لرستانی بیش از ۷۰ درصد است و در تامین این نهاده مشکلی ندایم همچنین اگر بتوانیم نهاده دامی مورد نیاز مرغداران را به خوبی تامین کنیم قیمت مرغ به حدود ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری