کد خبر: ۴۶۲۹۳
تعداد بازدید: ۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
با وجود اینکه مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره لبنیات وجود ندارد و مدت زیادی از افزایش قیمت قبلی نمی‌گذرد برخی از برند‌های تولید کننده این محصولات قیمت شیر خود را ۲ تا ۶ هزار تومان افزایش داده اند.

به گزارش تجارت امروز : با وجود اینکه مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره لبنیات وجود ندارد و مدت زیادی از افزایش قیمت قبلی نمی‌گذرد برخی از برند‌های تولید کننده این محصولات قیمت شیر خود را ۲ تا ۶ هزار تومان افزایش داده اند. در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان قیمت مصوب هر لیتر شیر بطری کم چرب را ۵۶۰۰ تومان تعیین کرده، اما برخی از برند‌ها این محصول را ۱۲ هزار تومان تعیین کرده اند. «مقرر شد موضوع درخواست اتحادیه دامداران کشور مبنی بر دریافت و توزیع نهاده مورد نیاز دامداران توسط اتحادیه مذکور و پیشنهاد انجمن صنایع لبنی مبنی بر الزام تحویل نهاده در ازای دریافت کالا (شیر و گوشت) در جلسه با مقام عالی وزارت در دستور کار قرار گیرد. 

بیشتر بخوانید : 

 

وزارت جهاد کشاورزی با اخذ انگیزه و اسناد مثبته قیمت شیر خام از تشکل ها، نظر رسمی خود را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار اعلام نماید. انجمن صنفی فرآورده‌های لبنی و اتحادیه فرآورده‌های لبنی و اتحادیه دامداران نظر رسمی خود در خصوص آنالیز قیمت شیر خام را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار اعلام نماید. عوارض صادرات شیر خشک و خامه بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار و شیر غلیظ شده بر اساس محاسبات دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار توسط دفتر مقررات صادرات و واردات به گمرکات ابلاغ گردد. قیمت محصولات لبنی و چربی بر اساس نرخ جدید محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان موضوع بند ۳ (بررسی قیمت جدید شیرخام) به کارگروه تنظیم بازار اولیه و در صورت تصویب تغییر و تعدیل گردد.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری