کد خبر: ۴۶۳۳۳
تعداد بازدید: ۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
رئیس جمهور منتخب آمیکا تدابیر ترامپ در قبال بحران کرونا را «غیر مسئولانه» خواند و گفت که اگر ترامپ حاضر نشود نتیجه انتخابات را بپذیرد و با تیم ما برای انتقال قدرت همکاری کند، افراد بیشتری در آمریکا در اثر کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

به گزارش تجارت امروز ، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت واشنگتن در سخنانی در ایالت دلاوِر اعلام کرد که وی می‌خواهد اقتصاد آمریکا به روال عادی خود بازگردد و به شکلی امن و مسئولانه بازگشایی شود.

 

بایدن افزود: باید دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان را زیر یک سقف جمع کنیم و برای بهبودی اوضاع اقتصادی آغاز به کار کنیم.

وی در ادامه سخنرانی خود در شهر «ویلمینگتن» ایالت دلاور عنوان کرد: در صورتی که ترامپ حاضر نشود نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را بپذیرد و با تیم ما برای انتقال قدرت همکاری کند، افراد بیشتری در آمریکا در اثر کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

نامزد برنده دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه به بحران کرونا در کشورش اشاره کرد و گفت: اگر در مقابله با این ویروس هماهنگی نداشته باشیم، این به معنای مرگ و میر بیشتر مبتلایان خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا اقدامات ترامپ در برابر بحران کرونا را «غیر مسئولانه» خواند و تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا باعث ایجاد تشکیک و تردید مردم آمریکا در خصوص واکسن کرونا می‌شود.

وی که این اظهارات را در سخنرانی مشترک ‌با «کاملا هریس» معاون اول خود عنوان می‌کرد، بر لزوم دستیابی هر چه سریعتر تیم او به برنامه توزیع واکسن دولت ترامپ تاکید کرد.

بیشتر بخوانید : 

 

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در ادامه خواستار یکپارچگی و وحدت در آمریکا شد و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر انتقال قدرت به آرامی صورت بگیرد.

بایدن تاکید کرد که آنچه ترامپ در رابطه به ویروس کرونا انجام می‌دهد، یک رفتار غیر مسئولانه است، این در حالی است که امکان نجات جان بسیاری مردم مبتلا وجود دارد.

رئیس جمهور منتخب افزود: ما 20 میلیون آمریکایی داریم که به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در معرض تهدید از دست دادن منازل خود قرار دارند.

جو بایدن در بخش دیگری از اظهاراتش تاکید کرد که اقدام ترامپ در نپذیرفتن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بیش از آنکه مانع انجام وظایف او شود مایه آبروریزی برای جامعه آمریکا نیز هست.

وی گفت که امیدوار است رئیس جمهور کنونی آمریکا تا قبل از تاریخ 20 ژانویه 2021 (زمان انتقال قدرت) کمی فرهیخته‌تر شود.

بایدن همچنین گفت که کنگره باید برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا «چندین هزار میلیارد دلار» برای حمایت از کارگران، کسب‌وکارها و دولت‌های محلی و ایالتی اختصاص دهد.

وی در ادامه با انتقاد از اقدام ترامپ در خروج از سازمان بهداشت جهانی در پی شیوع ویروس کرونا تاکید کرد که ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی باز خواهد گشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری