کد خبر: ۴۶۳۵۵
تعداد بازدید: ۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
اتهامات یهودی ستیزی جرمی کوربین رئيس پیشین حزب کارگر انگلیس رد و کمیته اجرایی اين حزب با تبرئه وی، رفع تعلیق او را فراهم کرد.
به گزارش تجارت امروز؛  اتهامات یهودی ستیزی جرمی کوربین رئيس پیشین حزب کارگر انگلیس رد و کمیته اجرایی حزب کارگر با تبرئه وی، رفع تعلیق او را فراهم کرد.
جرمی کوربین سیاستمدار کهنه کار انگلیسی که در حمایت از مردم فلسطین، مخالفت با جنگ و اسلام هراسی در انگلیس شهره است؛ هشتم آبان امسال به اتهام یهودی ستیزی در حزب در زمان رهبری او به طور موقت از عضویت در حزب کارگر انگلیس معلق شد.
اتهامی که کوربین قویا آنرا رد و امروز نیز در بیانیه ای بر ضروت پرهیز از دین هراسی تاکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد حزب کارگر دوباره متحد شود، با دین ستیزی از جمله یهودی ستیزی مقابله کند و به عنوان قوی ترین رقیب حزب حاکم قدرت را در این کشور بدست گیرد.
همزمان با اعلام غیررسمی رفع تعلیق کوربین از عضویت در حزب کارگر شماری از اعضای جنبش یهودیان حزب کارگر از لغو عضویت کوربین در این حزب به شدت انتقاد کردند.

بیشتر بخوانید:

در مقابل حامیان کوربین از جمله برخی نهادهای کارگری که تامین کنندگان اصلی منابع مالی این حزب هستند نیز به اتهام زنندگان هشدار دادند، هشداری که حتی دامن کایر استارمر رئيس جدید این حزب و جایگزین کوربین را هم گرفت.
کایر استارمر که عضویت کوربين را معلق و روز انتشار گزارش یهودی ستیزی در این حزب را، روز شرم حزب کارگر توصیف کرده بود؛ هنوز به طور رسمی در این باره واکنش نشان نداده است.
جرمی کوربین به علت حمایت از مردم فلسطین و انتقاد از حملات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم فلسطین و اشغال سرزمین های شان بارها آماج حملات و هجمه های شدید در محافل سیاسی و رسانه ای وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفت.
تلاش برای حفظ حقوق اقلیت ها و قشرهای کم درآمد و مبارزه با اسلام هراسی از دیگر رویکردهای جرمی کوربین این سیاستمدار کهنه کار انگلیسی است که به ویژه مغضوب سران رژیم صهیونیستی، حزب حاکم انگلیس و آمریکا بوده است.
صاحب نظران با استناد به موارد متعدد می گویند رژیم صهیونیستی با زدن برچسب یهودی ستیزی به افرادی که حامی مردم فلسطین و منتقد سیاست های رژیم صهیونیستی اند؛ تلاش می کند چنین افرادی را از صحنه سیاسی دور و موقعیت آنان را در جوامع تضعیف کنند.
حزب کارگر در زمان جرمي کوربين اگرچه در انتخابات اخیر در انگلیس از حزب حاکم محافظه کار شکست خورد؛ اما توانست بیشترین آرا را در لندن پایتخت انگلیس بدست آورد و در زمان وی حزب کارگر به پر جمعیت ترین حزب انگلیس مبدل شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری