کد خبر: ۴۶۳۶۰
تعداد بازدید: ۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار یک نماینده که در آن مجلس را مرده خطاب کرد، گفت: اینگونه سخن گفتن درخصوص قوه مقننه توهین به حساب می آید و شک نکنید که مجلس به وظایف قانونی خود به طور قاطع عمل می کند.
به گزارش تجارت امروز؛ محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهار‌شنبه 28 آبان) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصول 71 و 74 قانون اساسی گفت: امام (ره) فرمود که مجلس در رأس امور است و قانون اساسی نیز بر همین نکته تاکید دارد، اما امروز مجلس در رأس امور حساب نمی شود.
نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس یازدهم ادامه داد: شورای عالی اقتصادی تصمیمات خود را می گیرد، دولت، مجلس را دور می زند، ستاد ملی کرونا برای همه تصمیم گیری می کند و حتی برای مجلس نیز تصمیم گیری می کند، در حالی که هیچ نماینده ای از مجلس در این ستاد عضو نیست که این بیانگر ضعف مجلس است.
وی افزود: انتظار ما از ریاست مجلس این است که از جایگاه مجلس دفاع کند، چرا ستادی که حتی یک نماینده مردم در آن عضویت ندارد، برای خانه ملت تعیین تکلیف می کند؟   
صباغیان گفت: آقای رئیس؛ خدمت مقام معظم رهبری برسانید که از مجلس چیزی جز نام و ساختمان و  290 نماینده چیزی باقی نمانده است، چرا که ما در مقابل مردم جوابی نداریم. لازم است که تکلیف مجلس را روشن کنید.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رئیس مجلس افزود: بنده اولین خواسته ای که هنگام رأی به شما به عنوان رئیس قوه دادم این بود که مجلس را زنده کنید در حالی که مجلس مرده است گرچه نفس می کشد. لذا تقاضا داریم که از مجلس دفاع کنید.
دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: الفاظی که در سخنان خود به کار بردید، الفاظ درستی نبود، اینکه مجلس مرده است یعنی چه؟ مجلس به طور حتم به وظایف قانونی خود عمل می کند که هیچ شکی در آن نیست.

بیشتر بخوانید:
وی ادامه داد:  اشکالاتی که در ارتباط با کرونا شما مطرح کردید در مجلس بررسی شده اما به خاطر کسالت، شما در صحن حضور نداشتید، ولی موارد مذکور بحث شده و این نقص وجود دارد و به طور حتم مجلس باید در ستاد ملی مبارزه با کرونا عضویت داشته باشد و در این راستا مکاتباتی انجام شده و این تصمیم قطعی شده و حل می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این شکل توهین به مجلس، درست نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری