کد خبر: ۴۶۴۲۸
تعداد بازدید: ۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در مصابحه‌ای از به دست آمدن نتایج جمهوریخواهان در انتخابات ماه نوامبر کنگره که به طرز شگفت انگیزی قوی بودند، اظهار رضایت و عنوان کرد که در این انتخابات آمریکایی‌ها "سوسیالیسم" حزب دموکرات را رد کردند و جمهوریخواهان "دستاوردهای بزرگ" کسب کردند.

به گزارش تجارت امروز؛ در جریان انتخابات اخیر کنگره آمریکا "کوین مک‌کارتی" مجددا به عنوان رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در کنگره ۱۱۷ ام انتخاب شده و طبق گزارشها بالغ بر ۱۰۶ میلیون دلار را طی کمپین در ۳۳ شهر در هفته‌های آخر قبل از انتخابات جذب کرده است. با وجود آنکه دموکراتها همچنان کنترلشان را بر مجلس نمایندگان حفظ کرده‌اند اما جمهوریخواهان دستاوردهایی را کسب کرده و نسبت به کنگره قبلی کرسی‌های جدید به دست آوردند.

مک کارتی در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: این کوچکترین اکثریتی است که از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون وجود داشته و واقعا هیچ کس پیش بینی این را نمی‌کرد. مردم آمریکا حالا نانسی پلوسی و سیاست سوسیالیسم حزب دموکرات را رد کرده‌اند.

بر طبق گزارش ماریا بارتیرومو از فاکس نیوز، "جمهوریخواهان مجلس نمایندگان دست کم ۱۲ کرسی را با پیروزی‌های بزرگی برای زنان، کهنه سربازان و اقلیت‌های بعدی به نفع خود تغییر داده‌اند."

مک کارتی خاطرنشان کرد: ما اکنون بیشتر از هر زمان زنانی که در کنگره خدمت کنند، داریم.

او ادامه داد: حزب جمهوریخواه واقعا دستاوردهای بزرگ حاصل کرد، نه فقط ما ۱۲ کرسی را به نفع خود تغییر دادیم، همچنان چهار رقابت دیگر مطرح بوده و ما در همه آنها جلو هستیم، بنا بر این من انتظار دارم که با گذشت زمان طی هفته نتیجه به جایی حدود ۲۱۲ ،۲۱۳ کرسی ختم شود. برای کسب یک اکثریت تنها نیاز به ۲۱۸ کرسی هست.

 

بیشتر بخوانید:

از نظر مک کارتی دموکراتها شکست خوردند چون "دستور کار آنها برای قطع بودجه پلیس موثر نبود".

این رهبر جمهوریخواهان مجلس نمایندگان در عین حال گفت، جمهوریخواهان "به آمریکا تعهد دارند، اینکه خیابانهای ما را امن نگه دارند، این ویروس را شکست دهند، زیرساختهای ما را بازسازی کنند، به اتکای ما به زیرساختهای چین پایان دهند."

او بیان کرد: این دستور کاری است که ما جلو خواهیم برد و ما به دنبال این هستیم که پنج تا شش دموکرات دیگر به ما ملحق شوند و سپس ما خواهیم توانست صحن مجلس را اداره کنیم. دو سال آینده درباره تعهد جمهوریخواهان در برابر دستورکار دموکراتها خواهد بود.

وی افزود: سیاستهای حزب دموکرات "بودجه پلیس را قطع می‌کند" و "عامه آمریکایی‌ها را بی اعتبار می‌سازد".

او پیش بینی کرد که جمهوریخواهان دفعه بعد "اکثریت را کسب خواهند کرد و این بار ما می‌توانیم صحن مجلس را به موجب تعهدمان به آمریکا اداره کنیم".

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری