کد خبر: ۴۶۴۳۹
تعداد بازدید: ۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد از طرح شکایت ترامپ درباره قوانین گاز‌های آلاینده خودرو در ایالت کالیفرنیا حمایت نمی‌کند.
به گزارش تجارت امروز؛ شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد از طرح شکایت ترامپ درباره قوانین گاز‌های آلاینده خودرو در ایالت کالیفرنیا حمایت نمی‌کند.
این شرکت همچنین اعلام کرد که آماده همکاری با جو بایدن است، زیرا او قول داده که اقدام سریعی برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای به جو زمین و گرمایش آب و هوا انجام دهد.
دولت ترامپ دو سال پیش از "سازمان حفاظت از محیط زیست" و "مدیریت ایمنی ترافیک بزرگراه ها" خواست که با طرح یکسان سازی قوانین مربوط به تولید گاز‌های گلخانه‌ای توسط خودرو‌ها در تمامی ایالت‌ها موافقت کنند. این قانون استاندارد‌های بازدهی سوخت و انتشار گاز‌های گلخانه‌ای را در تمام آمریکا یکسان سازی می‌کرد، اما هدف اصلی از آن ابطال قوانین زیست محیطی است که در دوران باراک اوباما تصویب شده بودند.
در بخشی از این قانون معافیت ایالت کالیفرنیا از طرح‌های فدرال باطل شده است. این ایالت کلیدی ده‌ها سال است که بر اساس قانون هوای پاک (Clean Air Act) معیار‌های انتشار گاز گلخانه‌ای را بر اساس اولویت‌ها خود تعیین می‌کرد. واشنگتن و ۲۳ ایالت دیگر آمریکا هم از استاندار‌های این ایالت پیروی می‌کردند و حتی شرکت‌های خودروسازی مانند فورد، هوندا و بی ام دابیلو (BMW) هم خودرو‌هایی را متناسب با این معیار‌ها طراحی می‌کنند.
 
بیشتر بخوانید:

با این حال مقامات دولت ترامپ با استناد به قانون سیاست انرژی (Energy Policy) مصوب سال ۱۹۷۵ مدعی شده اند که کالیفرنیا حق تعیین قوانین گاز‌های گلخانه‌ای مجزا ندارد و باید از استاندارد‌های فدرال پیروی کند.
دادستان کل ایالت کالیفرنیا هم بر تجاوز دولت از اختیارات قانونی‌اش صحه گذاشته است. او به دو رای دادگاه در سال‌های گذشته اشاره کرده که بر اساس آن محدود کردن میزان آلایندگی توسط این ایالت منافاتی با قوانین فدرال ندارد.
در این حال ترامپ شکایت نامه‌ای را برای مقابله با این موضوع تنظیم کرد، اما شرکت جنرال موتورز در این حال اعلام کرد که از این شکایت نامه ترامپ حمایت نمی‌کند. این قوی‌ترین نشانه این است که شرکت‌های آمریکایی حمایت خود را از ترامپ برداشته اند و خود را با یک دولت دموکراتیک هماهنگ می‌کنند. 
بایدن اخیرا گفت، "من معتقدم که ما می‌توانیم با حرکت به سمت تولید وسایل نقلیه الکتریکی دوباره صاحب بازار خودروسازی در قرن بیست و یکم شویم. "
ماری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز، در نامه‌ای روز دوشنبه به رهبران برخی از بزرگترین گروه‌های زیست محیطی کشور از آن‌ها حمایت کرد.
خانم بارا گفت که شرکت او، یکی از بزرگترین خودروسازان جهان، از پشتیبانی خود از دادخواست‌های دولت ترامپ که می‌خواهد توانایی کالیفرنیا را در تعیین استاندارد‌های سختگیرانه مصرف سوخت از بین ببرد دست برمی دارد و از شرکت‌های تویوتا و فیات و کرایسلر خواست کار مشابهی انجام دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری