کد خبر: ۴۶۵۰۰
تعداد بازدید: ۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
رئیس جمهور تاکید کرد: پایان تعطیلات ۱۵ روزه به معنی بازگشت به زندگی عادی نیست و تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را باید اجرا کنیم.

به گزارش تجارت امروز ؛ آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه ستاد ملی کرونا به فعالیت و خستگی کادر درمانی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: کادر درمان و تجهیزات درمانی خوشبختانه فعال هستند و وزارت بهداشت و درمان نیز باید تسهیلات بیشتری را برای این کادر فراهم کند که بعد از گذشت ۹ ماه به طور طبیعی خسته شدند و باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند.
وی افزود: امروز در شرایطی هستیم که اعلام شده ۱۴۸ هزار تخت بیمارستانی آماده است.
رئیس جمهور گفت: در ابتدای دولت یازدهم تمام تخت‌های دولتی و غیر دولتی شامل ۹۰ هزار تخت بود و حدود ۴۰ هزار تخت نیز قابل استفاده نبود که در نهایت بازسازی شد.
آقای روحانی افزود: امروز به یک نقطه مطلوب رسیدیم و آی سی یو‌های ما مجهز شده است و اعلام شده در این دوره هشت الی ۹ ماهه کرونا، حدود ۲ هزار و ۱۷۸ تخت آی سی یو اضافه شده و این رقم بسیار مهمی است و تجهیزات کادر درمان نیز همگی به صحنه آمده اند.

بیشتر بخوانید : 

 


رئیس جمهور در ادامه گفت: مسئله بسیار مهم شیوه کار برای مقابله با کروناست و همچنین پایان تعطیلات ۱۵ روزه به معنی پایان زندگی عادی نیست و تمام کار‌های اصلی باید انجام شود و بعد از گذشت ۱۵ روز به زندگی عادی برگردیم.
آقای روحانی تصریح کرد: باید تا پایان سال و یا حتی اوایل سال آینده بدانیم که شرایط عادی نداریم تا زمانی که واکسن به دست ما برسد و شرایط مطمئن خیلی فاصله داریم.
رئیس جمهور افزود: مهم این است که بتوانیم آزمایش‌ها را توسعه و گسترش دهیم، آزمایش‌های ما ۲۰ تا ۲۵ هزار بود و کم کم به ۴۰ هزار و ۱۰۰ هزار رسید، امیدواریم در ماه‌های آینده به ۱۲۰ هزار آزمایش برسیم.
آقای روحانی گفت: آزمایش و غربالگری قدم اول برای آزمایشات است و قدم بعدی ردیابی افراد بیمار است.
رئیس جمهور همچنین گفت: قدم بعدی پس از مرحله ردیابی، اینکه چه افرادی با این فرد مبتلا در تماس بودند و این فرد آیا در قرنطینه است یا نه؟ و باید این دوره را سپری کند.
آقای روحانی اضافه کرد: امروز از طریق فضای مجازی و سامانه‌هایی که فعال شده ما می‌توانیم به خوبی افراد مبتلا به کرونا را کنترل کنیم.
رئیس جمهور همچنین از همه مردم درخواست کرد، برای حفظ سلامت خود و خانواده و اقوام مراقبت‌های لازم را کنند و حاکمیت نیز با تمام توان در این زمینه فعالیت خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری