کد خبر: ۴۶۵۰۷
تعداد بازدید: ۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
رئیس جمهور بر برخورد قاطع با متخلفان تا پایان یافتن بیماری کرونا تاکید کرد.

به گزارش تجارت امروز ؛ آقای روحانی در ادامه سخنانش در ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: برخورد قاطع با متخلفان یکی از اصولی است که همیشه باید تا پایان این بیماری ادامه دهیم و این تنها به ۱۵ روز خلاصه نمی‌شود.
رئیس جمهور تصریح کرد: باید یک برخورد قاطع براساس مصوبات ستاد ملی کرونا شامل جریمه و غیر جریمه داشته باشیم.
آقای روحانی گفت: امروز مصوبه دیگری داشتیم برای خدمت دادن به افرادی که کارت ملی همراهشان نیست و شماره شناسه ملی شان برای ما مشخص نیست بنابر این در هفته‌های اخیر با جدیت بیشتری، نیروی انتظامی، بسیج، سایر ضابطان و از سوی اتحادیه‌ها و کسانی که حق نظارت دارند مانند تعزیرات همه فعال شدند.

بیشتر بخوانید : 

 


رئیس جمهور افزود: این فعالیت باید همچنان تا پایان کار ادامه داشته باشد.
آقای روحانی گفت: دولت نسبت به گروه‌های آسیب پذیر در حد توان خودش از طریق تسهیلات یا ارقامی که به صورت بلاعوض در اختیار مردم قرار می‌گیرد، کمک کرده و کمک خواهد کرد.
رئیس جمهور افزود: همچنین کمک به گروه‌های آسیب پذیر از لحاظ بهداشتی صورت می‌گیرد و به کسانی که سن بالا و بیماری‌های زمینه‌ای دارند هم یاری خواهد شد.
آقای روحانی گفت: در مطالعات به ما اینچنین گفته می‌شود که در کشور‌هایی که شرایط بهتری دارند، ناشی از انضباط خوب مردم برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، پایش گسترده‌ای که در آن کشور‌ها انجام می‌شود، همراه با تست‌های بسیار وسیع، محدودیت‌های بسیار شدید و برخورد شدید با افراد متخلف است.
رئیس جمهور افزود: راهی جز این نداریم که دستورالعمل‌های بهداشتی را اجرا کنیم و مراقبت‌ها را بالا ببریم.
آقای روحانی گفت: دوره‌های دو هفته‌ای تحت عنوان قرمز، نارنجی و زرد تمام شود، باز هم ماسک، فاصله اجتماعی و الکترونیکی کردن خدمات دولتی در حد امکان الزامی و ضروری است و نظارت شدید بر دستورالعمل‌ها در این شرایط هم ادامه پیدا می‌کند.
رئیس جمهور افزود: یک تقسیم کاری هم باید بین مسئولان مختلف انجام گیرد و هم دولت، هم خیرین، هم بسیج و هم سایر نهاد‌های عمومی و این کار را قرارگاه باید انجام دهد تا در محلات این موضوع به صورت فعال انجام شود.
آقای روحانی گفت: مردم عزیز و بزرگوار ما بدانند دو هفته‌ها ممکن است تمام شود,، اما اصل تردد باید حداقل باشد و تجمع نباید باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری