کد خبر: ۴۶۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

عرضه سهام پتروشیمی بوعلی در بورس

سهام پتروشیمی بوعلی سینا بزودی در بورس عرضه خواهد شد تا یک شرکت پتروشیمی دیگر به شرکت‌های بورسی این صنعت اضافه شود.

عرضه سهام پتروشیمی بوعلی در بورس

به گزارش تجارت امروز؛ معاون مالی و اقتصادی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اعلام این خبر گفت: توافقات با شرکت بورس انجام و گزارش‌های لازم ارائه شده و بخشی از مکاتبات اداری برای عرضه اولیه این شرکت باقی مانده است.
آقای سعید محبی فرد درباره زمان دقیق عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا افزود: به نظر می‌رسد با توجه به روند فعلی کار، به احتمال زیاد چهارشنبه هفته جاری سهام بوعلی سینا عرضه شود.
به گفته وی، طبق توافق با بورس در روز عرضه، ۹ درصد برای عرضه عمومی و ۳ درصد هم برای صندوق‌ها درنظر گرفته شده و ۳ درصد هم ظرف دو ماه به تدریج عرضه خواهیم داشت، یعنی از زمان عرضه اولیه تا دو ماه ۱۵ درصد از سهم پتروشیمی بوعلی سینا را در بازار عرضه می‌کنیم.
سعید محبی فرد گفت: در این عرضه اولیه میزان و تعداد سهمی که به هر کد معاملاتی می‌رسد، بستگی به مشارکت شرکت کنندگان در عرضه اولیه دارد، و برآورد ما این است حدود ۶ میلیون نفر در عرضه اولیه شرکت کنند.
در همین حال براساس اعلام شرکت بورس تهران در عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا ۱۲ درصد از سهام این شرکت ۳۵۰ میلیاردی به تعداد ۴۲۰ میلیون سهم عرضه خواهد شد؛ بنابراین حداکثر میزان سهمیه تخصیص یافته هر کد بورسی ۲۰۰ سهم خواهد بود که در دامنه قیمتی؛ ۳ هزار و ۹۳۶ تومان تا ۴ هزارو ۱۴۳ تومان عرضه خواهد شد. با این حساب افراد دارای کد بورسی برای خرید عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی به حدود ۸۳۰ هزار تومان نقدینگی نیاز دارند.

بیشتر بخوانید:
 
 
 
نظر شما