کد خبر: ۴۶۵۵۰
تعداد بازدید: ۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
فولکس واگن درصدد تولید خودروی برقی کوچک و ارزان قیمت است که در شهرها به راحتی قابل استفاده باشد. قیمت این خودرو در حدود ۲۴ هزار دلار خواهد بود.
به گزارش تجارت امروز؛ همزمان با افزایش اقبال به خودروهای برقی برخی از سازندگان این خودروها به فکر تولید اتومبیل‌های برقی ارزان‌تر افتاده‌اند تا عموم مردم بتوانند آنها را خریداری کنند.
فولکس واگن خودروی برقی جدید خود را در ابعادی مشابه با یک خودروی پولو تولید می‌کند. پولو از جمله تولیدات پرفروش فولکس واگن است که از سال ۱۹۷۵ به این سو در مدل‌های هاچ بک، سدان و استیشن واگن عرضه می‌شود.
تولید این خودروهای برقی در قالب طرحی موسوم به بی ای وی انجام می‌شود. فولکس واگن قصد دارد این خودرو را برای استفاده در بازارهای جهانی عرضه کند. قیمت خودروی یادشده از ۲۴ تا ۳۰ هزار دلار در نوسان خواهد بود.
خودروی یادشده رقیبی برای تولیدات ارزان قیمت تر تسلا محسوب می‌شود. این شرکت هم اعلام کرده با تغییراتی در باتری تولیدات برقی خود قصد دارد طی سه سال آینده خودروی برقی جدیدی تولید کند که حداکثر ۲۵ هزار دلار قیمت داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

فولکس واگن قبلاً از سرمایه گذاری ۷۲ میلیارد دلاری برای تولید خودروهای برقی و خودران ظرف ۵ سال آینده خبر داده بود. اما به تازگی این رقم را به ۸۶ میلیارد دلار افزایش داده است. مدیران این شرکت آلمانی همچنین به دنبال تولید ۳۰۰ مدل متنوع خودروی برقی تا سال ۲۰۳۰ هستند. تا آن زمان ۶۰ درصد از خودروهای فروخته شده در اروپا هیبریدی و برقی خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری