کد خبر: ۴۶۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

نجات ١٠ نفر در پی حریق خودرو در پارکینگ ساختمان مسکونی

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق و خودرو درپارکینگ ساختمان مسکونی در مجیدیه خبر داد.
نجات ١٠ نفر در پی حریق خودرو در پارکینگ ساختمان مسکونی

به گزارش تجارت امروز : جلال ملکی  در این باره اظهار کرد: ساعت ٢١:١۴ دقیقه امشب یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان مجیدیه شمالی، ١۶ متری دوم به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل رسیده و مشاهده کردند که حادثه در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه 10 واحدی رخ داده است.

ملکی گفت: زمانی که نیرو ها به محل رسیدند در طبقه منفی یک که پارکینگ بود دو دستگاه خودرو سواری دچار حریق شده بودند. آتش به بخش‌هایی از یک موتورسیکلت هم سرایت کرده و شدت دود و حرارت به حدی بود که به سادگی و با سرعت به طبقات بالاتر نفوذ کرده بود. تاکید سازمان آتش نشانی بر استفاده از درب‌های دودبند و مقاوم در برابر حریق که می‌تواند پارکینگ را از قسمت مسکونی جدا کند به همین علت است.

بیشتر بخوانید : 

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: چند نفر در همان دقایق اولیه خود را به سطح پشت بام رسانده بودند اما افراد دیگری داخل واحدها محبوس بودند. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش از طریق نفوذ به راه پله‌ها و از طریق نردبان هیدرولیکی ١٠ نفر را خارج کردند.

وی ادامه داد: چند نفر دچار دودگرفتگی شده بودند که برای بررسی کامل به عوامل اورژانس تحویل داده شدند اما حادثه خسارت جانی دیگری درپی نداشت. آتش خاموش شد و نیروها درحال ایمن سازی و تخلیه دود هستند. در زمان وقوع حوادث اهمیت سیستم‌های اعلام و اطفا و درهای مقاوم در برابر حریق به صورت مداوم به ما تذکر داده می‌شود.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما