کد خبر: ۴۶۶۴۷
تعداد بازدید: ۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
امروز بعد از ۱۰ هفته بالاخره یک شرکت جدید یعنی صنایع چوب خزر کاسپین در بازار سهام عرضه شد. در عرضه اولیه چخزر به هر کد معاملاتی حداکثر ۷ سهم در قیمت ۲۵۰۰ تومان تخصیص یافت. به این ترتیب در این عرضه اولیه به هر متقاضی تنها ۱۷۵۰۰ اومان سهام تخصیص یافت تا شاهد یکی از کوچک‌ترین عرضه اولیه‌های سال ۹۹ باشیم.

به گزارش تجارت امروز :  از گسترش نیوز، در این عرضه اولیه کمتر از ۴.۵ میلیون کد معاملاتی شرکت کردند. به این ترتیب تعداد شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه چخزر حدود یک میلیون نفر کمتر از مشارکت‌کنندگان وسپهر بود. همچنین در قیاس با بپیوند که با ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار شرکت‌کننده رکورد بیشترین مشارکت در عرضه اولیه‌ها را در اختیار دارد شاهد افت ۱.۱ میلیون نفری معادل ۲۰ درصدی شرکت‌کنندگان هستیم.

به نظر می‌رسد افت‌های چند ماهه بورس و فاصله زیاد بین دو عرضه اولیه در کنار ارزش کم سهام تخصیص یافته چخزر منجر به چنین افت شدیدی در تعداد مشارکت‌کنندگان شده است. تعداد زیادی از افراد در روزهای اوج بورس تنها در عرضه اولیه‌ها شرکت می‌کردند که حالا به واسطه این عوامل به نظر می‌رسد که بخشی از آنها عطای بورس را لقایش بخشیده‌اند.

بیشتر بخوانید : 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری