کد خبر: ۴۶۶۷۳
تعداد بازدید: ۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: ریزش قیمت دلار از ۲۵ روز گذشته، باعث اُفت قیمت خودرو در بازار شده است.

به گزارش تجارت امروز : سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، ضمن اشاره به اینکه بازار خودرو همچنان مسیر نزولی را در پیش دارد، اظهار کرد: این روز‌ها به تبع کاهش نرخ ارز، قیمت‌ خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد و از آن جهت بر قیمت خودرو نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.

او با اشاره به تعطیلی ۲ هفته ای در بازار خودرو و تغییرات قیمتی در آن، گفت: هنوز مشخص نیست که روند قیمت ها نزولی باشد یا صعودی و منتظر هستیم تا قیمت ها در بازار اعلام شود.بازار ۲ هفته تعطیل بود و تنها قیمت‌ها در فضای مجازی اعلام می‌شد و نمایشگاه داران قیمت ها را در بازار رصد می‌کردند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در خصوص آینده قیمت خودرو در بازار آزاد، گفت: هنوز مشخص نیست که روند قیمت ها کاهشی باشد یا افزایشی و باید دید نوسانات نرخ ارز چه میزان است، میان قیمت خودرو و نرخ ارز، ارتباط نزدیکی وجود دارد. زمانیکه نرخ ارز کاهش یافت، قیمت خودرو نیز روند نزولی پیدا کرد.

بیشتر بخوانید : 


موتمنی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر در قیمت خودرو‌ها اعم از داخلی، خارجی و مونتاژی‌ها بین ۲۰ تا ۲۷ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم، گفت: پیش‌بینی ما این است که در هفته‌های آتی این کاهش قیمت بیشتر شود، اما منتظر هستیم معاملات صورت گیرد تا قیمت های واقعی مشخص شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: براساس معاملات قیمتی در فضای مجازی، قیمت ها در بازار آزاد روند کاهشی داشته و به قیمت خودرو در کارخانه نزدیک شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری