کد خبر: ۴۶۷۲۴
تعداد بازدید: ۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
نماینده مردم چادگان، فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت لبنیات در چندر وز گذشته افزایش یافت که علت اصلی آن بالا رفتن قیمت نهاده های دامی و مشکلات موجود در بازار و به هم ریختگی آن بود.

به گزارش تجارت امروز : حسین محمد صالحی دارانی در خصوص افزایش قیمت لبنیات، اظهار کرد: قیمت لبنیات در چند روز گذشته افزایش یافت که علت اصلی آن بالا رفتن قیمت نهاده های دامی و مشکلات موجود در بازار و بهم ریختگی آن بود. با توجه به قیمت نهاده‌های دامی و مشکلاتی که هم اکنون دامداران دارند این موارد جبران هزینه‌های کسری دامداران را نمی کند.

وی افزود: از طرف دیگر فشار به مردم می آید به این معنا که دولت باید به گونه ای سهمیه اختصاصی نهاده های دامی را بیشتر کند و به موقع به دست کشاورز و دامدار برساند تا تولیدکننده دام به دلیل کمبود نهاده ها مجبور نشود قیمت لبنیات را بالا ببرد.

بیشتر بخوانید : 

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس خاطرنشان کرد: برای بار دوم است که قیمت لبنیات افزایش یافته که صرفا به دلیل کمبود نهاده های دامی است و از طرفی دولت هم برخی سهمیه ها را حذف کرد و بسیاری از دامدارن به دلیل مشکلات در مناطق صعب العبور امسال موفق به کوچ دادن حیوانات خود نشدند. به همین دلیل مصرف نهاده های دامی بالا رفت و هیچ قیمت تخصیصی برای آنها در نظر گرفته نشد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری