کد خبر: ۴۶۷۴۷
تعداد بازدید: ۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش تجارت امروز ، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 18 آذر 99 با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 73 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با کاهش تندی باد در صبحگاه روز سه‌شنبه (18 آذر 99) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق بوده و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج در طی روز افزایش پایداری جو و عدم وزش باد مؤثر، سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب خواهد شد غلظت ذرات معلق افزایش یافته و به‌تبع آن کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

بیشتر بخوانید : 

 

صبح روز چهارشنبه (19 آذر 99) با آغاز تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و با توجه به حاکمیت جو پایدار و آسمان غبارآلود انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

افزایش پایداری جوی در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و بنابراین در ساعات پایانی چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش حجم ترافیک و انباشت آلاینده‌ها، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به‌دنبال داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری