کد خبر: ۴۶۷۷۵
تعداد بازدید: ۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
رئیس جمهور گفت: یکی از پیام های بودجه سال آینده این است که ما چشم‌انداز بسیار روشن و امیدبخشی برای سال ۱۴۰۰ داریم و این بر مبنای این نیست که می‌خواهیم با کسی مذاکره و توافق کنیم و یا توافق نکنیم.

به گزارش تجارت امروز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز (چهارشنبه 19 آذر) طی سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که امسال قبل از موعد مقرر و در 12 آذرماه، بودجه سال 1400 را تقدیم مجلس کردیم و بودجه امسال بودجه راهبردی است و با بودجه‌های 7 سال قبل تا حدی متفاوت است.

وی افزود: این بودجه پیام‌های مهمی دارد؛ اولین پیام این است که ما چشم‌انداز بسیار روشن و امیدبخشی برای سال 1400 داریم و این بر مبنای این نیست که می‌خواهیم با کسی مذاکره و توافق کنیم و یا توافق نکنیم. همین امروز در جنگ اقتصادی شرایط ما در کشاورزی و صنعت در این 9 ماه کاملا مسیر امیدوارکننده داشته و اساس این بودجه اعلام شرایط مناسب‌تر اقتصادی برای سال 1400 است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیام بودجه را از طریق اینکه در سال آینده 2.3 میلیون بشکه نفت خواهیم فروخت اعلام کردیم، تصریح کرد: این مسئله یعنی قدرت تولید و فروش نفت را داریم و دنیا این پیام را دریافت کند که شرایط تولید و فروش نفت جمهوری اسلامی ایران در سال آینده با دو سال قبل کاملا متفاوت خواهد بود؛ البته ممکن است کاسبان تحریم و یأس‌آفرینان خیلی از این علامت خوشحال نشوند ولی این چراغ امیدی برای ملت بزرگ ما نسبت به سال آینده است.

بیشتر بخوانید : 

 

روحانی گفت: دومین پیام بودجه این است که نگاه حمایتی به معیشت مردم و اقشار کم درآمد دارد و این بودجه توجه خاص و ویژه‌ای به این مسئله دارد. امروز هم دولت دو مصوبه داشت؛ یکی درباره آب و دیگری درباره گاز مشابه مصوبه‌ای که قبلا درباره برق داشته است. در طرح «برق امید» مردم را به کم‌مصرفی تشویق کردیم و پاداشی برای آن مشخص کردیم و در چارچوبی که اعلام کردیم که اگر مصارف در آن حد باشد، وجهی از مصرف‌کننده دریافت نمی‌شود و این یعنی برق کاملا مجانی. وزیر نیرو امروز گزارش مهمی داد که مصرف برق در آبان‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش در مصرف دیده می‌شود و این مهم است و یعنی مسیر ترویج یک فرهنگ درست خوب‌مصرفی است.

وی گفت: ما در زمینه برق هم این‌کار را کردیم و آخر امسال و سال آینده 30 درصد مردم پول برق پرداخت نخواهند کرد، آن‌هایی که کاملا مراعات می‌کنند و در گاز هم این‌طور خواهد بود و در محاسبه اول دی‌ماه، پرداخت سال آینده 30 درصد مردم با چارچوبی که اعلام می‌شود گاز رایگان خواهند داشت و در مسئله آب هم عدد کثیری از مردم با چارچوبی که اعلام می‌شود، آب هم مجانی خواهد شد. این اعلام دولت دوازدهم به عنوان یکی از افتخارات بزرگ است که آب، برق و گاز را از یک طرف برای اقشار کم‌درآمد مجانی کرده و از طرف دیگر هم کاری کرده که مردم در رشد و توسعه در بسیاری از مسائل مهم کاملا مطمئن باشند که خودکفا هستیم. ما گاز را برای اقشار تحت فشار مجانی کردیم ولی قبل از این‌کار در گاز خودکفا شدیم و تولید گاز را بالا بردیم و حتی صادرات هم کردیم. اول خود را در زمینه گاز خودکفا کردیم و بعد برای اقشار کم درآمد مجانی کردیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری