کد خبر: ۴۶۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
مدیرکل معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه گفت:مبارزه با فساد امری پیچیده است که نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دارد و نمی‌توان با نگاه سلیقه‌ای با آن برخورد کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ فرزاد جلیلیان در همایش مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران، بیان کرد: رویکرد اصلی قوه قضائیه در مبارزه با فساد، مربوط به پیشگیری از فساد است. زیرا این طرح را چه در شیوه‌های علمی و چه در تحقیقات انجام شده مورد تاکید قرار داده‌اند که در صورت پیشگیری از فساد بسیاری از هزینه‌های کشور در این زمینه کاهش خواهد یافت.

وی گفت: قوه قضائیه به منظور پیشگیری از فساد، زیرساخت‌هایی را طراحی کرده و آماده همکاری با سایر دستگاه‌ها در این زمینه بسیار مهم است.

جلیلیان با تاکید بر جدیت این قوه در برخورد با فساد، بیان کرد: در ماه‌های گذشته قوه قضائیه به سراغ پرونده‌هایی رفته که برخی افراد از آنها به عنوان خط قرمز یاد می‌کردند یا در حوزه‌هایی مانند خصوصی سازی، قوه به برخی واگذاری‌ها ورود کرد و با ابطال آنها نشان داد که از سویی در مبارزه با فساد جدیت بسیار زیادی دارد و از سوی دیگر امنیت فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران را تأمین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با فساد باید توان تمام بخش‌ها در کنار هم بسیج شود، گفت: در کنار ارگان‌های دولتی و حاکمیتی، حتی بخش خصوصی نیز باید در میدان مبارزه با فساد فعال شود و با حضور نمایندگان قدرتمند این بخش، در فرایند مبارزه با فساد از تمام داشته‌ها استفاده شود.

مدیرکل معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه خاطر نشان کرد: قوه قضائیه در سال‌های اخیر با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ریاست قوه، در حوزه اقتصاد از سویی با مبارزه با فساد و از سوی دیگر با حمایت از بخش‌های اقتصادی، تلاش کرده شرایط را برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور فراهم کند و در این راه تمام توان خود را به کار خواهد بست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: