کد خبر: ۴۶۸۰۱
تعداد بازدید: ۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
نماینده مردم گرگان در مجلس با بیان اینکه بهترین راه تربیت نیرو برای مدارس و آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است، گفت: معلم خوب تنها نیاز به پشتوانه علمی ندارد بلکه باید تجربه لازم را در طول تحصیل به دست آورده باشد.
به گزارش تجارت امروز؛ غلامرضا منتظری، نماینده مردم گرگان و آق با حضور در دانشگاه فرهنگیان گرگان  با سرپرست پردیس خواهران امام خمینی (ره)  و تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دیدار و گفتگو کرد .
نماینده مردم گرگان و آقا قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاهی هست که مقام معظم رهبری به طور مبسوط و مستقیم درباره آن صحبت نموده است و هیچگاه جایگاه این دانشگاه تضعیف نخواهد شد.
منتظری  افزود: مقام معظم رهبری با صراحت اعلام نموده اند که تنها مجرای ورود نیروی انسانی توانمند به آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است و این یه اصل راهبردی می باشدو ما باید در مجلس شورای اسلامی به این راهبرد پایبند باشیم اما باید در کنار آن کمبود معلمی که امروز در آموزش و پرورش وجود دارد را به صورتی بر طرف نمود که این انتخاب معلم هم باید بر اساس شایستگی های لازم معلمی باشد.
وی افزود: افتخار بنده این است که تربیت شده تربیت معلم هستم و اعتقاد دارم که بهترین راه تربیت نیرو برای مدارس و آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است.
منتظری تصریح کرد: معلم خوب تنها نیاز به پشتوانه علمی ندارد بلکه باید تجربه لازم را در طول تحصیل به دست آورده باشد که این تجربه در دانشگاه فرهنگیان بدست می آید.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: من اعتقاد دارم کشور زمانی درست می شود که وزیر آموزش و پرورش آن، بهترین، تواناترین و برترین چهره علمی آن کشور باشد و کابینه‌ای را موفق می بینم که بهترین و توانا ترین وزیرش، وزیر آموزش و پرورش باشد.
منتظری  افزود: من به شما دانشجویان سفارش می کنم حتما پیگیر نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی باشید و درخواست های خود را مکتوب نموده و به رئیس مجلس، وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم و رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور ارسال نمائید.
لازم به ذکر است قبل از بیانات منتظری دانشجویان و معلمان؛ گیلک مسئول بسیج دانشجویی، جرجانی دبیر انجمن اسلامی و عنایتی دبیر شورای صنفی پردیس به نمایندگی از دانشجو معلمان سوالات خود را مطرح نمودند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری