کد خبر: ۴۶۸۰۶
تعداد بازدید: ۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
فرماندار قصرشیرین گفت: ترافیک مرز رسمی پرویزخان برای سهولت در انجام صادرات با به کارگیری ظرفیت توقفگاه‌های اربعین این شهرستان ساماندهی شد.
به گزارش تجارت امروز؛ مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه روان سازی صادرات مرز رسمی پرویزخان افزود: هم اکنون ۱۱۰ هکتار پارکینگ در کمربندی شهرستان قصرشیرین با ظرفیت ۴۵ هزار دستگاه خودرو با تمامی امکانات حفاظتی و امنیتی احداث و تدابیر لازم برای استفاده کامیون های صادراتی از این توقفگاه ها فراهم شده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا مرز رسمی پرویزخان هیچ وقت تعطیل نشد و این امر باعث ورود حجم زیادی از کامیون های صادراتی به این مرز با توجه به تعطیلی سایر مرزهای کشورمان شد که برخی مواقع شاهد ترافیک سنگین کامیون های صادراتی در جاده ها و مرز پرویزخان بودیم.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: با تدابیر لازم از ظرفیت توقفگاه‌های اربعین شهرستان برای این کار استفاده شده تا کار صادرات با سهولت بیشتری انجام شود.
تاتار در ادامه گفت: هم اکنون از نظر توقف وسایل نقلیه سواری شخصی در محوطه مرز مشکلاتی وجود دارد که برای این کار هم یک توقفگاه لحاظ شده و خودروهای شخصی باید در این مکان توقف کنند و از ورود هرگونه خودروی سواری شخصی به مرز جلوگیری می شود.
تاتار گفت: مرز رسمی پرویزخان قطب صادرات به کشور عراق است و ما باید از تمامی ظرفیت های لازم برای روان سازی و توسعه صادرات و رونق هرچه بیشتر این مرز استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:

فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می شود.
شهرستان قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
پرویزخان اکنون یکی از مرزهای راهبردی و مهم کشور است که بیشترین میزان صادرات غیرنفتی کشور به عراق را به خود اختصاص داده و نقش کلیدی و حیاتی در جذب بازار این کشور همسایه دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری