کد خبر: ۴۶۸۲۹
تعداد بازدید: ۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
سرپرست پلیس فتای استان البرزگفت: هرگونه تبلیغ و فروش دارو و واکسن از طریق فضای مجازی جرم بوده و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز؛ رسول جلیلیان روز دوشنبه ۲۴ آذرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بستر فضای مجازی برای سوء استفاده گران محیطی مناسب است، گفت: کلاهبرداران در شرایط متخلف به فکر پیاده کردن شگرد و راه‌های گوناگون برای خالی کردن جیب مردم هستند بنابراین توصیه می‌شود مردم برای فعالیت در بستر مجازی آگاهی کافی را داشته باشند.

جلیلیان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا یکی از شرایط برای استفاده کلاهبرداران بستر مجازی بود، ادامه داد: نوبت به واکسن کرونا رسیده است و برخی در بستر مجازی مدعی داشتن واکسن و فروش آن هستند.

جلیلیان اظهار کرد: این اتفاق به دنبال انتشار اخبار واردات واکسن کرونا به کشور بود که تبلیغات گسترده ای با موضوع فروش آن در فضای مجازی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام از سوی کلاهبرداران اینترنتی انجام شده است.

این مقام مسئول فروش و توزیع واکسن را تنها از مسیر مجموعه وزارت بهداشت میسر خواند و ادامه داد: هرگونه تبلیغ و فروش دارو و واکسن از طریق فضای مجازی جرم بوده و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

سرپرست پلیس فتا استان البرز به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه به صفحه‌های تقلبی اعتماد نکرده و از قرار دادن اطلاعات بانکی شان در اختیار گردانندگان این صفحات پرهیز کنند.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز می‌توانند برای اطلاع از آخرین شگردهای کلاهبردان اینترنتی و همچنین اعلام موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس ww.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری