کد خبر: ۴۶۸۴۳
تعداد بازدید: ۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه تفسیر قوانین عادی با مجلس است، گفت: مجلس می تواند در عموم مسائل، قانون وضع کرده و برای همه خط مشی تعیین کند و دیگران نمی توانند خط مشی وضع کنند.

به گزارش تجارت امروز ، علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس، در نشست علنی امروز (سه شنبه 25 آذر) قوه مقننه در اخطاری با استناد به اصول 71 ، 73 و 98 قانون اساسی، گفت: براساس اصل 73 شرح و تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است.

بیشتر بخوانید : 

 

وی با بیان اینکه برخی می گویند به تفسیر خود قانون مجلس را اجرا کرده و برای آن آیین نامه می نویسیم، ادامه داد: این برداشت مغایر با اصل 73 قانون اساسی است، به این افراد توصیه می کنم این اصل را یک بار مطالعه کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس افزود: اصل 71 قانون اساسی می گوید مجلس می تواند در عموم مسائل، قانون وضع کرده و برای همه خط مشی تعیین کند و دیگران نمی توانند خط مشی وضع کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: براساس اصل 98 قانون اساسی تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است، ای کاش افرادی که مطالب فوق را مطرح می کنند فرصتی پیدا کرده و اصول قانون اساسی را یک بار دیگر از نو مطالعه کنند، تفسیر قوانین عادی با مجلس و تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری