کد خبر: ۴۶۸۴۷
تعداد بازدید: ۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
نمایندگان مجلس با اصلاح ساختار بودجه کل کشور موافقت کردند.

به گزارش تجارت امروز ، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور با اصل ماده واحده بند‌ها و اجزای آن با ۲۰۶ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف بخش «از تاریخ ابلاغ این قانون کلیه قوانین و مقررات عام و خاص مغایر این قانون کان لم یکن تلقی می‌گردد» در بند (ج) طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور با ۱۳۵ رأی موافق، ۶۰ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
آقای احمد امیرآبادی فراهانی در خصوص ابهام موجود در بند (ج) طرح مذکور گفت: در این بخش آمده که از تاریخ ابلاغ این قانون کلیه قوانین و مقررات عام و خاص مغایر این قانون کان لم یکن تلقی می‌گردد؛ ابهام بر این است که کلیه قوانین و مقررات بخش زیادی را شامل می‌شود که با وجود این مطلب در بحث اجرا با مشکلاتی مواجه می‌شویم از این رو پیشنهاد این بخش از بند (ج) را مطرح می‌کنم.
آقای محمدباقر قالیباف ضمن موافقت با پیشنهاد حذف بخشی از بند (ج) طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور به منظور رفع ابهام گفت: این ابهام وجود دارد؛ اگر در این بخش بیاوریم که همه قوانین عام و خاص با این احکام بودجه کان لم یکن تلقی شود بسیاری از قوانین حذف می‌شوند در صورتی که بودنشان لازم است و این هدف ما نیست و اگر به کمیسیون هم برگردانیم زمانی را سپری خواهد کرد که در شرایط فعلی مصلحت نیست. همچنین همکاران به صورت موازی بحث تنقیح قوانین را انجام می‌دهند لذا پیشنهاد حذف این بخش را وارد می‌دانم.

بیشتر بخوانید:

 


رئیس مجلس شورای اسلامی برای رعایت دستور العمل‌های بهداشتی به منظور مبارزه با بیماری کرونا، به مدت ۳۰ دقیقه در صحن علنی تنفس اعلام کرد.
آقای قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که یک ساعت و نیم از آغاز جلسه گذشته است، براساس دستور العمل‌های بهداشتی نیم ساعت تنفس اعلام می‌کنیم و رأس ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه ادامه جلسه علنی آغاز می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری