کد خبر: ۴۶۸۶۶
تعداد بازدید: ۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
اگر دوستان سر کار باشند، می‌شود شرایط اقتصادی را تحمل کرد و اشکنه خورد اما اگر مخالفان، قدرت را در دست داشته باشند، باید از وضع مردم شکایت کنیم و فریاد سر دهیم که وااسلاما که مردم مرغ ندارند که بخورند.

به گزارش تجارت امروز؛ نوع مواجهه متفاوت مخالفان دولت روحانی با دولت احمدی‌نژاد نکته‌ای قابل تأملی است.

همین امام جمعه مشهد در زمان احمدی‌نژاد در سال 91 از همین تریبون که روحانی را آماج حملات خود قرار می‌دهد، فرموده بودند: «اگر مرغ در دسترس نیست آن را با یک ماده پروتئینی دیگر جایگزین کنید. مشهدی‌ها؛ مگر اشکنه پیاز داغ را یادتان رفته و آن زندگی را فراموش کرده‌اید؛ مگر قرار است برنامه همان باشد که قبلاً ‌بوده است.»

این سخنان نشان می‌دهد که اگر دوستان سر کار باشند، می‌شود شرایط اقتصادی را تحمل کرد و اشکنه خورد اما اگر مخالفان، قدرت را در دست داشته باشند، باید از وضع مردم شکایت کنیم و فریاد سر دهیم که وااسلاما که مردم مرغ ندارند که بخورند.

جالب است همه آنهایی که این روزها از عزت در سیاست خارجی حرف می‌زنند و می‌گویند در دولت روحانی عزت کشور زیر پا گذاشته شده است، وقتی سعید جلیلی به ترکیه رفته بود تا با اردوغان دیدار کند و نخست‌وزیر آن روز ترکیه حاضر نشد به استقبال جلیلی بیاید، سکوت کرده بودند.

آن روز که دبیر شورای عالی امنیت ملی چند لحظه‌ای جلوی در بسته ایستاد تا بالاخره با پیام‌های ارسالی وارد ساختمان شد بدون اینکه هیچ استقبال رسمی از او صورت بگیرد، اگر همین اتفاق برای معاونِ معاون وزارت خارجه دولت دوازدهم اتفاق می‌افتاد، امروز کفن‌پوش به خیابان می‌آمدند و فریاد سر می‌دادند که چه نشسته‌اید که عزت کشور به تاراج رفت.

همه اینها نشان از قدرت دوستی و دشمنی دارد و آنکه کسانی که تریبون و رسانه در اختیار دارند چگونه می‌توانند مظلوم نمایی کند. همانگونه که پس از خروج احمدی نژاد از منویات رهبری و تاکیدات ایشان؛ دوستان دلواپس و اصولگرا سر از دیوار حاشا درآوردند و کی بود کی بود من نبودم سر دادند.

 

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری