کد خبر: ۴۶۸۸۳
تعداد بازدید: ۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
رییس بانک مرکزی با انتقاد از نحوه اجرای ارز۴۲۰۰ تومانی گفت: با ارز ۴۲۰۰ تومانی نباید مرغ با قیمت سی هزار تومان به دست مردم برسد.

به گزارش تجارت امروز ، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره مشکلات ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار کرد: اگر ارز۴۲۰۰ تومانی را به درستی از مرحله واردات تا رسیدن به دست مصرف کننده توزیع می‌کردیم، خیلی کمک خوبی به مردم می‌شد. البته تا حالا هم کمک خوبی کرده، ولی در عمل خوب اجرا نشد. با ارز۴۲۰۰، نباید مرغ به قیمت ۳۰هزار تومان به دست مردم برسد؛ بنابراین باید این ارز به گونه‌ای با تدبیر و اصلاح شود که شوک قیمتی برای مردم ایجاد نکند. مهمترین دغدغه دولت هم همین مسأله است. در حال بررسی این موضوع هستیم، ولی هنوز نمی‌توانم نظر دهم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی ادامه داد: ما معتقدیم نرخ ارز را بازار تعیین می‌کند. تجارت و بنیان‌های اقتصادی در تعیین نرخ ارز تاثیر می‌گذارند. امیدوارم روند صادرات و شرایط ارزی ما در سال آینده بهتر شود تا بر بازار تاثیر مثبت بگذارد.

بیشتر بخوانید : 

 

همتی همچنین درباره رسیدگی به بدهی بدهکاران بانکی گفت: موفقیت‌های خوبی در این زمینه داشته ایم. در چند ماه گذشته ۱۱نفر_گروه در کمیته فرادستگاهی ما مطرح شده اند که مانده بدهی آن‌ها نزدیک به ۹۰هزار میلیارد تومان است. با همکاری خوب قوه قضاییه و ضابطین آن‌ها توانسته ایم بین بیست تا سی درصد این مبلغ را وصول کنیم.

رییس بانک مرکزی در پایان گفت: برنامه‌ای برای تغییر در نرخ سود بانکی فعلا نداریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری