کد خبر: ۴۶۸۸۸
تعداد بازدید: ۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، کاهش ساعات کاری مشاغل و ادارات در یکشنبه آینده را با هدف روند نزولی زنجیره انتقال پیشگیری از برگزاری دورهمی‌های یلدایی ضروری دانست.

به گزارش تجارت امروز : در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که صبح روز (چهارشنبه، ۲۶ آذر) با حضور روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و نمایندگان شهرداری، انتظامی و نظامی تهران برگزار شد، ساز و کار‌های کنترل اپیدمی کرونا در هفته‌های پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

"دکتر علیرضا زالی" با بیان اینکه دورهمی‌های پیش رو شب یلدا، نگرانی شیوع بیشتر کرونا را دامن می‌زند، دخالت بیشتر و برقراری اعمال محدودیت‌های جدید را با هدف کنترل اپیدمی خواستار شد.

وی از سیر نزولی آمار مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: بر اساس شاخص‌های آماری جمعیت و میزان شیوع کرونا، شرایط تهران باید به دلیل تراکم جمعیت، توزیع خدمات و سایر موارد متفاوت‌تر دیده شود.

بیشتر بخوانید : 

 

خارج شدن دارو‌های ضد کرونایی از پوشش بیمه‌ها، درمان را با چالش روبه‌رو می‌کند

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با تأکید بر اهمیت درمان موثر مبتلایان به کرونا گفت: در شرایط سخت کرونایی خارج شدن دارو‌های موثر در درمان مبتلایان به کرونا از پوشش خدمات بیمه‌ای می‌تواند درمان را با چالش‌هایی روبه‌رو کند.

زالی ضمن ارزیابی مطلوب از اجرای طرح «شهید سلیمانی» به افزایش خدمات شهرداری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی این سازمان به منظور اجرای بهینه این طرح اشاره کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، برنامه‌ریزی مدون و موثر را برای تولید واکسن کرونا ضروری دانست و افزود: قطعا واکسیناسیون به‌ویژه واکسیناسیون گروه‌های پرخطر و کادر درمان در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در ادامه این جلسه مواردی نظیر ایجاد ساز و کار هماهنگ پرداخت، تسهیل و سازماندهی فرآیند‌های مداخله‌ای برای کنترل کرونا، تلاش برای ارتقای سطح سواد سلامت جامعه، تمرکز در حوزه تامین دارو، حمایت از بخش‌های بهداشت درمان و اجرای طرح‌های موثر در کنترل کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری