کد خبر: ۴۶۹۳۹
تعداد بازدید: ۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
قیمت جهانی نفت بعد از تصویب لایحه افزایش پرداختی به شهروندان آمریکایی به 2000 دلار در مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین توافق بریگزیت با افزایش قیمت مواجه شد.

به گزارش تجارت امروز ، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازارهای آسیا با افزایش قیمت روبرو شد به طوری که در چهار جلسه اخیر سه جلسه را با بازدهی مثبت به پایان رسانده است.

تصویب لایحه افزایش پرداختی به شهروندان آمریکایی به 2000 دلار در هر ماه در مجلس نمایندگان آمریکا و به تبع ان افت شاخص دلار تقاضا برای نفت را افزایش داده است. این لایحه برای تایید نهایی باید در مجلس سنا تحت سلطه جمهوری خواهان تصویب شود که کاری بسیار دشوار خواهد بود؛ چرا که پیش از این آنها با افزایش بسته نجات مالی مخالفت کرده بودند.

بیشتر بخوانید : 

 

اتفاق جالب تصویب این لایحه توسط دموکرات‌های مجلس نمایندگان این است که ترامپ یکی از حامیان این طرح است و هفته گذشته از امضای بسته مالی 900 میلیارد دلاری که پرداختی 600 دلاری به شهروندان آمریکایی را تعیین کرده بود سر باز زده بود.

اتفاق مهم دیگر برای بازار نفت توافق بریگزیت است که باعث می‌شود تعرفه تجاری بین اتحادیه اروپا و بریتانیا همچنان مانند قبل و صفر باشد. بریتانیا یکی از فروشندگان مهم نفت به اعضای اتحادیه اروپاست و تعرفه‌ها می‌توانست مانعی برای تقاضای نفت باشد.

قیمت نفت برنت با افزایش نیم درصدی به هر بشکه 51 دلار در بازار آسیا معامله شد و نفت آمریکا نیز به همین میزان افزایش به هر بشکه 47 دلار و 85 سنت رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری