کد خبر: ۴۶۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: برخی پزشکان اصرار به مصرف داروی برند ریتالین دارند. البته نوع برند آن هم در داروخانه‌های دولتی وجود دارد و به زودی فروش این دارو نیز منوط به ثبت در سامانه تیتک می‌شود.

به گزارش تجارت امروز : سید حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره اخبار منتشر شده در خصوص کمبود قرص ریتالین، گفت: قرص متیل‌ فنیدات در بازار مشکلی ندارد و به وفور یافت می‌شود. البته برخی افراد اصرار دارند که برند خارجی آن را مصرف کنند.

او افزود: باید توجه کرد که برند ریتالین قیمت بالاتری دارد و در عین حال طبق قانون، تعرفه گمرکی هم به آن تعلق می‌گیرد. بر همین اساس از آنجایی که تولید داخلی این دارو در کشور موجود است، میزان کمی از بازار را به نوع برند آن تخصیص می‌دهیم. نمی‌توان تمام سهم بازار را به واردات اختصاص داد، چراکه در این صورت مشخصا اقدامی غیرقانونی صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید : 

 

محمدی تاکید کرد: در حوزه دارو‌هایی که مشابه تولید داخلی آن‌ها در کشور وجود دارد، ملزم هستیم که بیشترین سهم را به تولیدکننده داخل اختصاص دهیم. بر این اساس در حوزه داروی متیل‌فنیدات برند‌های مختلف داخلی به وفور یافت می‌شود. در عین حال سهمیه کمی نیز برای واردات در نظر می‌گیریم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: برخی پزشکان اصرار به مصرف داروی برند ریتالین دارند. البته نوع برند آن هم در داروخانه‌های دولتی وجود دارد و به زودی فروش این دارو نیز منوط به ثبت در سامانه تیتک می‌شود. مانند سازو کار موفقی که برای کنترل انسولین قلمی صورت گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری