کد خبر: ۴۶۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
بر این اساس بررسی بودجه پیشنهادی شرکت های دولتی در سال آینده نشان می دهد که متوسط حقوق و مزایای پرداختی این شرکت ها 15 میلیون و متوسط حقوق یک سوم کارمندان آن ها ۲۶ میلیون تومان در ماه است. 

به گزارش تجارت امروز؛ در شرایطی که چندی پیش مرکز پژوهش های مجلس، از متوسط حقوق 15 میلیون تومانی کارکنان دولت و نیز قرار گرفتن ۶۰ درصد آن ها در سه دهک بالای جامعه خبر داده بود، این بار دیوان محاسبات وضعیت پرداخت حقوق در بخش دیگری از نهادهای وابسته به دولت را گزارش داد.

 بر این اساس بررسی بودجه پیشنهادی شرکت های دولتی در سال آینده نشان می دهد که متوسط حقوق و مزایای پرداختی این شرکت ها 15 میلیون و متوسط حقوق یک سوم کارمندان آن ها ۲۶ میلیون تومان در ماه است. 

اطلاعات ارائه شده توسط سازمان برنامه و بودجه از اعتبارات پرسنلی سال آینده شرکت‌های دولتی و تعداد کارمندان آن ها نشان می دهد که در سال 1400 این کارکنان به طور متوسط ماهانه بیش از 15 میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند. رقمی که بیش از چهار برابر حداقل حقوق کارکنان دولت برای سال 1400 یعنی 5/3 میلیون تومان است.
از سوی دیگر دیوان محاسبات کشور در گزارشی، با بررسی بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات غیر انتفاعی وابسته به دولت آمار و ارقام عجیب دیگری از حقوق کارکنان در این بخش را نشان داده است.طبق این گزارش فهرست شرکت های دولتی که بیش از 20 میلیون تومان در ماه حقوق پرسنلی می پردازند، مشتمل بر 57 شرکت است. در این میان، بالاترین میانگین سرانه حقوق و مزایای ماهانه با رقم بیش از 52 میلیون تومان، به شرکت بازرگانی و خدمات صنعتی فولاد اهواز تعلق دارد.این گزارش تعداد کل کارکنان شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات وابسته به دولت را 363 هزار و 343 نفر اعلام کرده و افزوده است: برای سال آینده متوسط حقوق و مزایای یک سوم این کارکنان یعنی 128 هزار نفر، ماهانه 26 میلیون تومان خواهد بود. 47 شرکت، حقوق و مزایای ماهانه 20 تا 30 میلیون تومان، هشت شرکت بین 30 تا 40 میلیون و دو شرکت 40 تا 53 میلیون تومان پرداختی خواهند داشت. نکته قابل تامل، وجود چهار شرکت زیان ده یا سربه سر در فهرست این 60 شرکت است.جدول های درج شده در ادامه، مشخصات پنج شرکت اول در فهرست یادشده از نظر میزان پرداختی به کارکنان و متوسط پرداختی به کارکنان پنج شرکت دارای بیشترین کارمند را نشان می دهد.   

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری