کد خبر: ۴۷۰۰۸
تعداد بازدید: ۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
شرکت گیت هاب از دو سال پیش تاکنون به دلیل تحریم‌های ایالات متحده امریکا علیه کشورمان  اکانت برنامه نویسان ایرانی را مسدود کرده است خبر از آزادسازی اکانت کاربران ایرانی داد. 
به گزارش تجارت امروز؛ شرکت گیت هاب از دو سال پیش تاکنون به دلیل تحریم‌های ایالات متحده امریکا علیه کشورمان  اکانت برنامه نویسان ایرانی را مسدود کرده است خبر از آزادسازی اکانت کاربران ایرانی داد. 
 
تحریم شرکت «گیت لب» علیه برنامه‌نویسان ایرانی  عمدتا این گروه از فعالان فنی تحت را تحت‌تاثیر قرار داده بود. مسدود شدن اکانت‌های برنامه‌نویسان توسط گیت‌لب، بدون هیچ‌گونه اطلاع و هشدار قبلی صورت گرفته بود و این امر سبب سردرگمی برنامه‌نویسان و معلق شدن پروژه‌های بسیاری شده زیرا فرصتی برای گرفتن پشتیبان و انتقال کدهای پروژه‌ها داده نشده بود و تمامی اطلاعات به یکباره از دسترس کاربران خارج شده بود. گیت‌لب پلت‌فرمی است که به برنامه‌نویسان امکان ذخیره کدهای پروژه‌های مشارکتی و خصوصی را می‌دهد. این سرویس در بین برنامه‌نویسان دنیا از اهمیت و شهرت زیادی برخوردار است و به‌عنوان پلت‌فرمی وسیع برای ذخیره کدهای برنامه‌نویسان شناخته می‌شود.کاربران ایرانی گیت‌لب، در مراجعه به این پلت‌فرم با پیام «به علت حمله‌های متعدد اکانت شما مسدود شده است» مواجه می‌شدند. این شرکت، در پاسخ به ایمیل‌های اعتراضی کاربران ایرانی، «محدودیت‌های قانون کنترل تجارت آمریکا» را دلیل این اقدام عنوان کرده است ولی پس از اعلام این خبر در اکانت رسمی خود در توییتر، دیگر ‌ایمیل‌های کاربران ایرانی را هم پاسخ نداده است.
 
اما اخیرا این شرکت در صفحه رسمی خود پایان تحریم‌های خود علیه کاربران ایرانی را اعلام داشته و بیان کرده این کاربران می‌توانند از اکانت های خود در این مجموعه مجددا استقاده کنند. مدیر اجرایی این شرکت در مطلبی در سایت رسمی این شرکت نوشته است که دسترسی ایرانیان پس از موافقت اوفک عملی شده است.
 
این موضوع نشان از شروع مذاکرات بین ایران و امریکا و برداشتن گام‌های اولیه برای رفع تحریم‌های امریکا علیه ایران است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری