کد خبر: ۴۷۰۶۱
تعداد بازدید: ۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
جمعی از تولیدکنندگان استان کرمان در صنایع مختلف با پیامکی از سازمان‌های صمت استان مواجه شدند مبنی بر دستور چگونگی مصرف برق در ساعات اداری و رسما به آنها دستور داده شده از ساعت 12 تا 16 خطوط تولید خود را متوقف کنند.

به گزارش تجارت امروز؛ در چند وقت گذشته به دلایل نامعلومی قطعی برق بی‌سابقه‌ای در سراسر کشور به وجود آماده است. 

مسئولان علت این قطعی برق را برودت هوا اعلام می‌کنند اما این موضوع کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد چرا که امسال نسبت به سال‌هی گذشته کشور با شرایط جوی خاصی روبرو نشده است و برف و سرمای عجیبی که کل کشور را درگیر خود کند و یا با مشکل روبرو کند وجود نداشته است. پس عملا محدودیت در عرضه برق به مشترکان به دلیل افت گاز در کشور به دلیل مصرف بیشتر و سرمای عجیب غیر منطقی است. 

مخصوصا که در شرایط تحریمی ما ججم زیادی از صادرات نفت و گاز را نداریم پس باید ظرفیت داخلی کشور در تامین بیشتر باشد؛ اما اینگونه نیست. 

در این میان بزرگترین مشکل اما برای مشترکان تجاری و صنعتی ایجاد شده است. روابط عمومی سازمان صنعت و معدن استان کرمان در اطلاعیه پیامکی به صاحبان و مدیران کارحانجات این استان اعلام کرده است:

"قابل توجه واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی
با توجه به برودت هوا و افزایش مصرف گاز و در پی آن محدودیت های ایجاد شده در تامین سوخت نیروگاه ها الزامی است از تاریخ 27 دی ماه لغایت 30 بهمن ماه روزانه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 12 تا 16 نسبت به کاهش حداکثری مصرف برق اقدام نمایید به گونه ای که در این بازه زمانی فقط مصارف اداری و روشنایی در مدار باشد. بدیهی است در صورت عدم همکاری به منظور پایداری شبکه برق مشمول خاموشی ناشی از قطع شبکه برق از پست فوق توزیع در بازه زمانی مذکور خواهید شد."

متاسفانه در این پیامک و ذهن تولید کننده و دستور دهنده این پیامک و البته پیامک های احتمالی و مشابه در استان‌های دیگر به این موضوع نیاندیشیده‌اند که کشور ما صنایع مختلفی دارد که دستگاه‌های آنها برای تولید 24 ساعته طراحی شده‌اند و در صورت توقف خط با افزایش چشمگیر ضایعات ناشی از توقف و شروع به کار دستگاه مواجه می‌شوند و در برخی صنایع نظیز کارخانجات ذوب فلزات به تعمیرات اساسی و تعمییرات گسترده ختم می‌شود که با هزینه‌ای نجومی همراه است. 

حال باید دید واکنش تولیدکنندگان به این اعلام تعطیلی رسمی کارخانجات چیست و چگونه می‌توان ضرر و زیان صنایع را که در برخی از آنها به میلیارد خواهد رسید را پوشش دهند. 

 

تولیدکنندگان محترم در دیگر استانها در صورتی که با چنین پیامی مواجه شدند می‌توانند به این پایگاه خبری اطلاع و در صورت بروز مشکل احتمالی موارد را جهت انتشار به این پایگاه خبری اعلام کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری