کد خبر: ۴۷۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
 عبدالحسین الهنداوی گفت: با وجود اظهار نظر برخی از طرف‌های سیاسی که خواستار برگزاری انتخابات در موعد مقرر نیستند، هیچ پیشنهادی برای تغییر زمان برگزاری انتخابات وجود ندارد.
مشاور نخست وزیر عراق در امور انتخابات، پیشنهاد تاخیر زمان برگزاری انتخابات عمومی در این کشور را تکذیب کرد و گفت انتخابات در زمان مقرر برگزار می‌شود.

 عبدالحسین الهنداوی گفت: با وجود اظهار نظر برخی از طرف‌های سیاسی که خواستار برگزاری انتخابات در موعد مقرر نیستند، هیچ پیشنهادی برای تغییر زمان برگزاری انتخابات وجود ندارد.

مشاور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در امور انتخابات، افزود: طرف‌های متعددی هستند که به وضوح نگفته اند با برگزاری انتخابات در زمان مقرر مخالفند، اینکه کمبود وقت، نیاز به فعالیت فرهنگی بیشتر برای کشاندن رای دهندگان بر سر صندوقها، پیشنهاد فرصت بیشتر به جنبش‌های جوانان یا دستاویز‌های دیگری از این نوع که در ظاهر دستاویز‌های قانونی هم به شمار می‌آیند همواره و در هر انتخاباتی وجود دارد.
وی ادامه داد: زمان انتخابات مشخص و تلاش‌ها نیز بر اساس همین زمان اعلام شده است، باور ما این است که انتخابات در زمان مقرر برگزار می‌شود و مشکلی در کار نخواهد بود.
 
دولت عراق پیشنهاد تاخیر در برگزاری انتخابات را رد کرد
به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، دولت عراق پیشنهاد کمیساریای عالی انتخابات کشور جهت تاخیر در زمان برگزاری انتخابات عمومی زودهنگام در این کشور را رد کرد.
فواد حسین وزیر امور خارجه عراق با بیان این خبر افزود، دولت همچنان به برگزاری انتخابات زودهنگام اصرار دارد و با همکاری سازمان‌ها و ناظران بین المللی، تمام امکاناتش را برای موفقیت برگزاری انتخابات به کار خواهد گرفت.

 
پیشنهاد کمیساریای انتخابات عراق درباره تعویق برگزاری انتخابات
کمیساریای عالی انتخابات عراق به مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق پیشنهاد کرد که انتخابات پارلمانی ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری