کد خبر: ۴۷۰۷۴
تعداد بازدید: ۲۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
صباغ در این نشست که مجلس شورای اسلامی کشورمان و در چارچوب حمایت و همبستگی با ملت فلسطین با عنوان "قدس ما را گرد هم می آورد ... همه باهم به سوی عدم عادی سازی با رژیم صهیونیستی" برگزار کرد، افزود: فلسطین دهه هاست که با حکومت ها و دولت های استبدادی مبارزه کرده از اعلامیه ننگین بالفور گرفته تا تشکیل دولت نامشروع و سرطانی رژیم صهیونیستی که موجب آوارگی، گرسنگی، محاصره ملت فلسطین شده تا زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، قدس را پایتخت این رژیم اشغالگر نامید.
به گزارش تجارت امروز؛ حموده صباغ رئیس مجلس سوریه روز دوشنبه در نشست مجازی روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی فلسطین گفت: علت اصلی محاصره سوریه و جنگ با دمشق، کوتاه نیامدن از آرمان دفاع از ملت فلسطین است.
صباغ با بیان این که نشست روز دوشنبه تأکیدی بر آن است که فلسطین از آن مردم این کشور است و قدس در جان و وجدان همه ما قرار دارد و مقاومت حق و حقیقت و قدس جوهره این حق است و حقیقتی که در پشت این خواسته ها قرار دارد، هرگز نخواهد مرد، تصریح کرد: ملت های مقاوم و مبارز و آزادیخواه همیشه به اصول و مبانی خود متعهد خواهند ماند.
رئیس مجلس سوریه تصریح کرد که کشورش به همراه ایران و کشورهای محور مقاومت و دیگر ملت ها که خواری و پستی و ذلت را نمی پذیرند، هر روز ثابت کرده اند که تسلیم نیروهای سلطه‌گر و استکبار جهانی نخواهند شد، قدرتهایی که تلاش دارند تا بر پایداری و مواضع اصولی این کشورها غلبه کنند تا بتوانند طرح های استعماری و نقشه های صهیونیستی را اجرا کنند و آرزوهای خود موسوم به "طرح خاورمیانه و معامله قرن را به پیش ببرند.
وی افزود: ایالات متحده در معامله قرن تلاش می کند که به حمایت نامحدود خود از رژیم صهیونیستی دست بزند و در واقع با ترور و تصفیه  فیزیکی نیروهای مقاومت، حمایت از گروهک های تروریستی و اتخاذ انواع  محاصره و تحمیل تحریم های ظالمانه و تهدید به آغاز جنگ خصمانه علیه سوریه و ایران، همان شیوه راه زنی را در برابر مبارزان و نیروهای مقاومت درپیش گرفته است.
صباغ بیان کرد: آرمان فلسطین، اصلی‌ترین موضوع اصلی کشور سوریه است که دمشق از آن کوتاه نخواهد آمد. این قضیه برای ما یک موضوع اخلاقی، سیاسی و انسانی است که باید به صورت عادلانه حل و فصل شود.

بیشتر بخوانید:
صباغ تصریح کرد: محور مقاومت با تمام گروه‌های خود بر این باور است که آزادسازی فلسطین و تمام سرزمین های اشغالی، موضوع مرکزی در تمام منطقه است و عامل مهمی در گسترش مفاهیمی چون استقلال و ازادی در تمام جهان بوده و تمام انسان های شریف در جهان باید از آن دفاع و برای پیروزی آن تلاش کنند.
وی خاطر نشان کرد که علت این که سوریه دهه هاست در معرض جنگ های ویرانگر و برنامه ریزی شده نظامی، سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و روانی قرار گرفته است و به اشکال مختلف در محاصره قرار دارد، آن است که از دفاع از ملت فلسطینی کوتاه نیامده و آرمان قانونی فلسطینی‌ها، یکی از اولویت های اصلی دولت و مردم سوریه است.
صباغ اضافه کرد: همبستگی ما با ملت فلسطین، وظیفه اخلاقی، انسانی و حقوقی ماست که نمی توان از آن کوتاه آمد چرا که دشمن، ملت و میدان جنگ و مقابله با دشمن همگی یکسان هستند.
رئیس مجلس سوریه همچنین با بیان این که به رهبری، مجلس، دولت و ملت ایران به خاطر ایستادگی قدرتمندانه در برابر دشمن مشترک؛ دشمن انسانیت و عدالت در جهان [آمریکا] مقابله کرده است، بسیار افتخار می کند و قدردان تهران است.
وی اضافه کرد: دشمنی آمریکا، متحدان و پیروان آن و در رأس آنها رژیم صهیونیستی اشغالگر که فلسطین عزیز را اشغال کرده است، در اقدامات تروریستی و دشمنی‌اش کاملا مشهود است.
صباغ در پایان تصریح کرد که کشورش در برابر همه اقداماتی که آمریکا برای دخالت غیر قانونی در امور داخلی ایران، اعمال تحریم های ظالمانه و ترور کور شهروندان و دانشمندان ایرانی انجام می دهد، در کنار تهران است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری