کد خبر: ۴۷۱۵۲
تعداد بازدید: ۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
در کنار اطلاعات منتشر شده از جلسه مالی سال اخیر سونی، مشخص شد که این کمپانی در سال ۲۰۲۰ توانست ۴.۵ میلیون پلی استیشن ۵ را در سرتاسر جهان به فروش برساند. این میزان فروش، آمار درآمدزایی تقریبا مشابهی با عرضه پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۳ داشته است.
به گزارش تجارت امروز؛ در کنار اطلاعات منتشر شده از جلسه مالی سال اخیر سونی، مشخص شد که این کمپانی در سال ۲۰۲۰ توانست ۴.۵ میلیون پلی استیشن ۵ را در سرتاسر جهان به فروش برساند.
میزان تقاضای پلی استیشن ۴ به طور چشمگیر از سال گذشته با کاهش روبرو شد و با ثبت ۷۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل توانست ۱.۴ میلیون دستگاه در سه ماه اکتبر تا دسامبر عرضه کند. با این وجود سونی عملکرد بهتری نسبت به سال پیش داشت و برخی از تحلیلگران از سال ۲۰۲۰ به عنوان«بهترین فصل در تاریخ پلی استیشن» یاد کردند.
سونی در جلسه مالی اخیر خود اعلام کرد که درآمد این کمپانی با ۴۰ درصد رشد سالانه به ۸.۴ میلیارد دلار رسیده که بخش اعظمی از آن را مدیون فروش پلی استیشن ۵ است. همچنین سود عملیاتی سونی به دلیل فروش بیشتر بازی، اشتراک PSN و حاشیه سخت‌افزاری بهتر نسبت به کنسول نسل قبل با ۵۰ درصد رشد به ۷۶۳.۳ میلیون دلار رسید.
با این وجود سونی تایید ‌کرده که به دلیل «کمتر بودن قیمت نهایی پلی استیشن ۵ برای مصرف کنندگان در مقایسه با هزینه تولید آن» متحمل ضرر شده. با این حال سونی خاطرنشان می‌کند که هزینه‌های مربوط به تولید پلی استیشن ۵ برخی از سودهای آن را خنثی می‌کند.

بیشتر بخوانید:
با توجه به اینکه پلی استیشن ۵ هنوز در حال عرضه و فروش است تعداد فروش نهایی این کنسول در حال حاضر نامشخص است اما به نظر می‌رسد این کنسول هم به اندازه‌ی پلی استیشن ۴ خواهد فروخت. کنسول نسل قبل هم در سه ماهه اول عرضه خود ۴.۵ میلیون دستگاه فروخته بود.
در مقابل مایکروسافت همراه با گزارش درآمد مالی سالانه خود، آمار فروش مشخص برای کنسول‌های «ایکس باکس سری ایکس» یا «سری اس» اعلام نکرد و تنها اعلام کرد که درآمد ایکس‌ باکس نسبت به سال گذشته ۸۶ درصد افزایش داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری