کد خبر: ۴۷۱۷۴
تعداد بازدید: ۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
ایشان از شاگردان امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی است. وی از سال 1340 تاکنون استاد حوزه علمیه تهران است و جلسات تفسیر و اخلاق وی در مسجد علی بن الحسین (ع) دربند برگزار می‌شد.

به گزارش تجارت امروز؛ آیت‌الله ضیاءآبادی اخیراً به بیماری کرونا مبتلا و مدتی در بخش آی ‌سی‌یو بیمارستان خاتم‌الانبیاء بستری بودند.
آیت‌الله سیدمحمد ضیاء‌آبادی متولد آیت‌الله سیدمحمد ضیاء‌آبادی در سال 1347 هجری قمری برابر با 1307 هجری شمسی در قریه ضیاءآباد واقع در 45 کیلومتری شهرستان قزوین و در خانواده‌ای روحانی دیده به جهان گشود.
سید محمد سال 1320 برای تحصیل به قزوین رفت و در مدرسه التفاتیه که از مدارس کهن قزوین به شمار می‌رود مشغول فراگیری علوم اسلامی شد و مقدمات را شامل صرف، نحو، معانی، بیان و بدیع و منطق نزد استاد آقا شیخ یحیی مفیدی فرا گرفت.
آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی بعد از مدتی اقامت در حوزه علمیه قزوین، در سال 1328 شمسی راهی حوزه علمیه قم شد و به مدت 12 سال از محضر اساتید قم از جمله حضرات آیات طباطبایی، سدهی اصفهانی، بروجردی، امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی و... استفاده کرد.
وی در ادامه به تدریس در حوزه علمیه قم پرداخت و کتب معالم، قوانین و لمعه را برای طلاب و فضلاء حوزه علمیه قم تدریس می‌کرد. اما سال 1340 شمسی و پس از رحلت آیت‌الله بروجردی به تهران مهاجرت کرد و بیش از 40 سال در تهران مشغول خدمات علمی و فرهنگی بود.

بیشتر بخوانید:

این عالم ربانی در تهران در کنار منابر و وعظ، جلسات اخلاق، تفسیر قرآن، تفسیر زیارت جامعه و زیارت عاشورا را هم آغاز کرد و پس از مدتی کوتاه مخاطبان زیادی از جلساتش استقبال می‌کردند.
آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی مفسر قرآن کریم و از علمای اخلاق بر اثر بیماری کرونا دعوت حق را لبیک گفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری