کد خبر: ۴۷۱۷۷
تعداد بازدید: ۲۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
وحید داعی دوشنبه شب در آیین افتتاح همزمان 90 کیلومتر از باند دوم راه‌های خراسان جنوبی که با حضور وزیر راه و شهرسازی در کیلومتر 140 محور دیهوک - راور در شهرستان طبس برگزار شد، افزود: 47 کیلومتر باند دوم در آستانه هفته دولت امسال و همزمان با سفر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی افتتاح شد و امروز با حضور مقام عالی وزارت 90 کیلومتر دیگر به بهره‌برداری رسید.
به گزارش تجارت امروز؛ مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: طول بزرگراه‌های این استان تا پایان امسال با ساخت و تکمیل 160 کیلومتر باند دوم در محورهای مختلف، به 774 کیلومتر می‌رسد.
وی اظهار داشت: تا پایان سال 23 کیلومتر دیگر باند دوم که اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد به بهره‌برداری می‌رسد و در نهایت، 160 کیلومتر هدف‌گذاری احداث باند دوم طی سال 1399 در خراسان جنوبی محقق خواهد شد و مجموع باندهای دوم استان به 774 کیلومتر خواهد رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: علاوه بر این 774 کیلومتر، 560 کیلومتر دیگر باند دوم با مبلغ قرارداد هزار و 650 میلیارد تومان در استان در دست اجرا است که 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان دولت دوازدهم 100 کیلومتر از آن به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: خراسان جنوبی سومین استان وسیع کشور است و استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان که وسیع‌تر از خراسان جنوبی هستند، هر کدام در استان 2 اداره کل راه و شهرسازی و 2 اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دارند در حالی که خراسان جنوبی یک اداره کل دارد.
داعی گفت: خراسان جنوبی با 11 شهرستان و 800 هزار نفر جمعیت، بیش از 17 هزار کیلومتر راه دارد که ششمین استان کشور از لحاظ بیشترین میزان راه محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال 1399 مبلغ 296 میلیارد تومان اعتبار برای مجموع طرح‌های بخش حمل و نقل خراسان جنوبی پیش‌بینی شده بود که این مبلغ با 25 درصد افزایش به 360 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 1400 رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: علاوه بر این از محل اعتبارات توازن ملی از مجموع 170 میلیارد تومان اعتبارات توازن خراسان جنوبی، با نظر مثبت و حمایت استاندار، 112 میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل استان اختصاص یافته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری