کد خبر: ۴۷۱۹۹
تعداد بازدید: ۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
در این نامه با استناد به قوانین آیین دادرسی، تجارت و برگزاری مناقصات که درج آگهی‌های دولتی را در مطبوعات الزام می‌کند، اجرای این تکلیف قانونی، کمکی حداقلی و ضروری به مطبوعات توصیف شده است.

به گزارش تجارت امروز؛ نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات در نامه‌ای به رییس جمهور با یاداوری شرایط دشوار مطبوعات کشور، لغو آیین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) و بازگشت اگهی‌های دولتی به مطبوعات را خواستار شد.

بیشتر بخوانید:

متن کامل نامه آقای پدرام پاک آیین به آقای روحانی رئیس جمهور به این شرح است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رییس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت
همچنان که مستحضرید، در شرایط دشوار اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا چراغ مطبوعات کشور، یکی پس از دیگری خاموش و مطبوعات رفته رفته از سبد خانوار حذف می‌شود. در چنین وضعی از دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود تا به وظیفه قانونی خود مبنی بر تامین حداقل‌های زنجیره مالی مطبوعات عمل کنند و با تحرک و دلسوزی بیشتر باری از دوش مطبوعات نجیب و صبور کشور برگیرند.

واقعیت این است که ابلاغ آیین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) که انتشار فراخوان‌ها بر بستر مذکور و حذف آگهی روزنامه برای مزایده‌ها و مناقصه‌ها را مقرر داشته، جامعه مطبوعانی را مایوس و حیرت زده کرده است.

مسبوقید که قوانین متعدد آیین دادرسی، تجارت، برگزاری مناقصات و ... درج آگهی‌های دولتی را در رسانه‌های چاپی الزام می‌کند و از قضا این تکلیف قانونی، کمکی حداقلی و ضروری به جامعه مطبوعات است.

تصدیق می‌فرماییدکه مطبوعات به عنوان جریان اصیل و رسمی اطلاع رسانی از مرز‌های اعتقادی و آرمانی ملت بزرگ ایران در برابر تهاجم دستگاه تبلیغانی دشمن صیانت می‌کنند و از این رو حمایت و اعتماد نسبت به آن‌ها به ویژه نشریات استانی و شهرستانی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

بنا به توضیحات فوق خواهشمند است مصوبه مورد اشاره را که به مرگ مطبوعات مظلوم و مستقل کشور می‌انجامد، لغو و کان لم یکن اعلام فرمایید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری